2022.gada 5. oktobris

Amālija

Ancenes ciema svētkos atklāta “Cīrulīšu sapņotava” (FOTO)

5. augusta vakarā Ancenē, pie bijušās Asares pamatskolas, bija jau četrus gadus neredzēta rosība, cilvēku pūļi un atkalsatikšanās prieks. Vienkopus ancenieši un kaimiņi no tuvāk un tālāk apdzīvotām vietām satikās, lai ar lauku šika vērienu un laucinieku tvērienu nosvinētu Ancenes ciema svētkus un svinīgi atklātu Ancenes iedzīvotāju biedrības īstenoto projektu “Cīrulīšu sapņotava”, informē Ancenes kopienas pārstāve Egita Streļčuka.
.
“Cīrulīšu sapņotava” ir vides objekts – iekarināmi šūpuļsoli, kas ir piemēroti gan lieliem gan maziem sapņotājiem. “Cīrulīšu sapņotavas” projekta finansējums iegūts Jēkabpils novada pašvaldības NVO projektu konkursā, savukārt pats atklāšanas pasākums bija pilnīga iedzīvotāju iniciatīva, kas paveikta ar kopienas darbu un uzņēmēju finansiālo atbalstu.   
Biedrības “Kopā-2” vadītāja Santa Ašaka: “Cīrulīšu sapņotavas” nosaukums ir saistīts ar bijušās skolas adresi. Skolas ēka un tās teritorija anceniešiem joprojām ir mīļa un sentimentāla vieta. Vēlamies uzturēt un attīstīt šo vietu – skolas ēku, sporta laukumu, bērnu rotaļu laukumu, augļu koku dārzu, skolas pagalmu ar apstādījumiem – Ancenes  kopienas vajadzībām. Kamēr ir neskaidrs šīs ēkas turpmākais liktenis, vēlamies kaut nedaudz pašu spēkiem šajā vietā iedvest dzīvību. Nav mazsvarīgi, ka Ancenē šī ir vienīgā publiskā vieta, kas jau 4 gadus stāv bez konkrēta pielietojuma. Kā pierādīja plašais pasākuma apmeklējums, anceniešiem rūp šīs vietas liktenis un joprojām ir vajadzīga kopīga satikšanās vieta, lai ne tikai kopā sapņotu, bet arī radītu ko paliekošu.”

Biedrības “Ūdenszīmes” vadītāja Ieva Jātniece klātesošos iepazīstināja ar nesen iegūtā viedā ciema godazīmes panākuma atslēgām, tostarp atgādināja par Ancenes uzņēmēju lielo lomu gan kopienas, gan vides identitātes attīstībā. Ar sirsnīgu muzikālu priekšnesumu uzstājās ancenietis Ēriks Zalaks, savukārt Asares amatierteātris “Ķēdes reakcija” ļāva uz lauku dzīves peripetijām noskatīties no malas – ar teātra visuredzošās acs tiešumu.

Novadpētniece Līga Jaujeniece uz anceniešiem paskatījās ar kaimiņu – aknīstiešu acīm, atgādināja, cik saimnieciski, pašpietiekami un cīņasspara pilni cilvēki šeit dzīvoja gan pirms 100 gadiem, gan dzīvo pašlaik. No Līgas ancenieši saņēma arī ieteikumu nebūt pārāk uzcītīgiem zāles pļaušanā un krūmu apakšas atstāt nepļautas, jo tās ir mājas aizsargājamai Eiropas kokvardei (Hyla arborea), kas, izrādās, dzīvojot arī Ancenē. 

Vakara svinīgo daļu noslēdza ansambļa VIA “Robežpunkts” solista Ulda Linarta solodziesmas, kas muzikāli piestāv augustam. Vakara turpinājumā omulīgas zaļumballes atmosfēru līdz pat pirmajiem Ancenes rīta gaiļiem uzbūra VIA “Robežpunkta” taktis.

Foto atšifrējums:

1.    “Cīrulīšu sapņotava” visa vakara garumā bija ļoti pieprasīta
2.    “Cīrulīšu sapņotava” gatava uzņemt savus sapņotājus
3.    Biedrības “Ūdenszīmes” vadītāja Ieva Jātniece un Ancenes kopienas pārstāvis Jānis Subatiņš apmainās ar komplimentiem par to, cik labi dzīvot blakus labiem kaimiņiem
4.    Ancenes bērni priecīgi izlēkāties piepūšamajās atrakcijās
5.    Novadpētniece Līga Jaujeniece savā stāstījumā uz anceniešiem paskatījās ar aknīstieša acīm
6.    Sirsnīgas taktis ancenieša Ērika Zalaka sniegumā
7.    Ancenes ciema svētki gan lieliem, gan maziem
8.    VIA “Robežpunkta” solists Uldis Linarts dzied par jau klātesošo augustu
9.    Pasākuma vadītājas Santa Ašaka un Egita Streļčuka

Foto: Evija Daģe

Atstājiet komentāru