2021.gada 1. marts

Ilgvars, Ivars

Dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Krustpils novadā gājis bojā cilvēks, bet viens izglābts

Dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Krustpils novadā gājis bojā cilvēks, bet viens izglābts

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Plkst. 15.36 VUGD saņēma informāciju, ka Krustpils novadā vienstāva dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās kaimiņi no degošās ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji degošajā ēkā atrada un no tās iznesa vienu cilvēku, kuru nodeva NMPD mediķiem, kas konstatēja cilvēka nāvi. Dzīvojamā mājā deg divas istabas kopumā 30 m2 platībā. Diemžēl ēkā ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru. VUGD pateicas iedzīvotājam par drosmīgo un operatīvo rīcību, kuras rezultātā tika izglābta cilvēka dzīvība.

VUGD aicina iedzīvotājus uzlabot sava mājokļa ugunsdrošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par izveidojušos sadūmojumu, kā arī mājoklī visiem pieejamā un redzamā vietā novietot ugunsdzēsības aparātu un ugunsdzēsības pārklāju, ar kuriem var viegli nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā!

Vakar no rīta Jelgavas novada Kalnciema pagastā ražošanas ēkā dega apkures katls 2 m2 platībā. 

Plkst. 23.25 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jāņa Raiņa ielu Jēkabpilī, kur vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi un bēniņu pārsegums 13 m2 platībā. 

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 50 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājums.

Atstājiet komentāru