2021.gada 15. maijs

Airita, Arita, Sofija, Taiga

Aknīstes novadā no ezera izcelts ledū ielūzis bojāgājis cilvēks

Aknīstes novadā no ezera izcelts ledū ielūzis bojāgājis cilvēks

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, portāla Radio1.lv redakciju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Aknīstes novadā pirmdien no ezera izcelts ledū ielūzis bojāgājis cilvēks. Mirušais izcelts no Lielā ezera. Kopumā šogad VUGD no ūdenstilpnēm izcēlis 12 mirušus cilvēkus.

Vakar plkst. 18.42 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Kalnciemu, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji noskaidroja dzīvokli, no kura nāca dūmi. Klauvējot pie durvīm, neviens nevēra vaļā. Iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka virtuvē uz galda deg svece un cepeškrāsnī piededzis ēdiens, bet mājoklī neviens cilvēks neatradās. Diemžēl dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts. Tikai pateicoties kaimiņu vērīgumam, tika novērsta lielāka ugunsnelaime.

Ugunsdzēsēji glābēji katru dienu saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji ziņo par sadūmojumu kāpņutelpā vai dūmiem dzīvojamās ēkas logā. Visbiežāk, pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka mājokļa virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, bet mājās neviena nav vai arī mājinieki ir iemiguši. VUGD atgādina, ka, gatavojot ēdienu, nedrīkst kaut uz īsu brīdi atstāt mājokli vai aiziet atpūsties, jo, piedegot ēdienam, rodas spēcīgs sadūmojums, kas apdraud apkārtējo veselību, un karstums, kā rezultātā var aizdegties apkārt plītij esošie priekšmeti!

Vakar Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa piecus kūlas ugunsgrēkus:
•    Krustpils novada Variešu pagastā – 5 hektāru platībā;
•    Neretas novada Neretas pagastā – 1 hektāra platībā;
•    Slimnīcas ielā Jēkabpilī – 300 m2, 60 m2 un 50 m2 platībā..

VUGD brīdina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un to nav iespējams kontrolēt. Aizvadītajā gadā Zemgalē dzēsti 336, bet 2019.gadā – 678 kūlas ugunsgrēki. Šos ugunsgrēkus varēja novērst, savlaicīgi nopļaujot zāli un apsaimniekojot savus īpašumus, lai pavasarī nebūtu iespējama kūlas degšana.

Vakar zemūdens meklēšanas darbu laikā Aknīstes novadā Lielajā ezerā ugunsdzēsēji glābēji atrada vienu bojāgājušo, nogādāja viņu krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. 

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 67 izsaukumus –  29 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 17 kūlas ugunsgrēku un vienu meža ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

Atstājiet komentāru