2021.gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Ugunsgrēkā Kokneses novadā gāja bojā cilvēks

Ugunsgrēkā Kokneses novadā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajās piecās diennaktīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 57 izsaukumus – 28 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem un vēl deviņi izsaukumi bija maldinājums, Radio1.lv redakciju informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste.

Pirmdienas vakarā plkst. 21.24 VUGD saņēma informāciju, ka Kokneses novadā divstāvu daudzdzīvokļu ēkā ir izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka ēkas otrā stāva dzīvoklis deg ar atklātu liesmu 45 m2 platībā. Dzēšanas darbu laikā dzīvoklī tika atrasts bojāgājušais. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās 11 cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 03.07. Diemžēl ugunsdzēsēji glābēji dzīvoklī nedzirdēja skanam dūmu detektoru. 

Dūmu detektors ir neliela un nedārga visā Eiropā jau vairākus gadus plaši izmantota ierīce, kuras galvenais uzdevums ir brīdināt mājokļa iemītniekus par izveidojušos sadūmojumu, tādējādi sniedzot iespēju  cilvēkiem izglābties. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības!

Pirmdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz Zemgales ielu Tukumā, kur dega šķūnis 40 m2 platībā, un Gaismas ielu Dobelē, kur dega saimniecības ēka 2 m2 platībā. Naktī no pirmdienas uz otrdienu Ķieģeļu ielā Jēkabpilī divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā dega atkritumi 25 m2 platībā. 

Svētdien plkst. 16.56 Jelgavas un Iecavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ozolnieku novada Salgales pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas virtuvē dega sadzīves mantas 30 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas paši saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki. 

Tukumā uz autoceļa Tukums – Mērsrags un Tukuma novada Tumes pagastā ugunsdzēsēji glābēji novāca uz ceļa braucamās daļas nokritušus kokus.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz Salas novada Salas pagastu, kur dega dārza mājiņa 50 m2 platībā, un Kr.Valdemāra ielu Dobelē, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens. Pēcpusdienā Pļaviņu novada Klintaines pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu un atvienoja automašīnu akumulatoru klemmes. 

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz Muldavas ielu Dobelē, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļa virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens. Mājokļa iemītnieks bija aizmidzis un nepamanīja ugunsgrēka izcelšanos. Krustpils novada Kūku pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji no avarējušās automašīnas atbrīvoja vienu cietušu un vienu bojā gājušu cilvēku. 

Naktī no ceturtdienas uz piektdienu plkst. 03.08 VUGD saņēma informāciju, ka Liepājas šosejā Dobelē deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamai mājai deg starpstāvu pārsegums 15 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 05.12. 

Ceturtdien Dobeles novada Bikstu pagastā atklātā teritorijā dega četras vieglās automašīnas kopumā 15 m2 platībā, savukārt Bauskas novada Īslīces pagastā dega vienstāva dārza mājas jumta konstrukcijas 6 m2 platībā. 

Aizvadītajās piecās diennaktīs Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 13 kūlas un vienu meža ugunsgrēku, no tiem ceturtdien un piektdien pa vienam kūlas ugunsgrēkam, sestdien vienu meža ugunsgrēku, svētdien – sešus un pirmdien - piecus kūlas ugunsgrēkus:
•    2,5 hektāru platībā – Bērzkalnu ielā Bauskā;
•    1 hektāru platībā – Pārupes ielā Tukumā;
•    5000 m2 platībā – Krustpils novada Mežāres pagastā;
•    3000 m2 platībā – Krustpils novada Variešu pagastā;
•    1500 m2 platībā – Madonas ielā Jēkabpilī;
•    1200 m2 platībā – Krustpils novada Mežāres pagastā;
•    500 m2 platībā – Lapskalna ielā Jelgavā;
•    400 m2 platībā – Dobeles novada Auru pagastā;
•    300 m2 platībā – Kandavas novada Vānes pagastā;
•    100 m2 platībā – Dobeles novada Dobeles pagastā;
•    70 m2 platībā – Ķieģeļu ielā Jēkabpilī;
•    30 m2 platībā – Jelgavas ielā Tukumā.

Svētdien Kandavas novada Vānes pagastā dega kūla 2000 m2 platībā, rugāji 5000 m2 un jaunaudze 2 hektāru platībā, savukārt Kandavas novada Kandavas pagastā dega kūla 6000 m2 platībā un liesmas izplatījās arī uz meža zemsedzi, kas dega 9000 m2 platībā. 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Piektdien Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, Straumes ielā Jelgavā un Jelgavas novada Līvbērzes pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Pirmdien Dobeles novada Auru pagastā divstāvu dzīvojamās mājas un Jelgavas novada Elejas pagastā divstāvu sabiedriskas ēkas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. 

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajās piecās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 297 izsaukumus –  144 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 68 kūlas ugunsgrēku un sešu meža ugunsgrēku dzēšanu, 105 uz glābšanas darbiem, bet 48 izsaukumi bija maldinājumi.

Atstājiet komentāru