2022.gada 30. septembris

Elma, Elna, Menarda

Jēkabpils Radio1 Preiļu novada aktualitātes 2021.gada 28.decembrī

Jēkabpils Radio1 Preiļu novada aktualitātes 2021.gada 28.decembrī

Radio1 Preiļu novada aktualitātes pulksten 11.00 un 16.00

TVNET sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu jau divpadsmito gadu pēc kārtas organizēja labdarības akciju “Sagādā prieku”, kuras mērķis ir sarūpēt daudzbērnu un trūcīgo ģimeņu vai audžuģimenēs ievietoto bērnu kārotākās lietas, kas pašu ģimenēs trūkst. Lai saprastu, kas katram bērnam ir tā īpašā svētku dāvana, jau novembra nogalē tika lūgts rakstīt vēstules, kuras tika nosūtītas TVNET portāla redakcijai. Dāvanu sarūpēšana tika nodota TVNET lasītāju ziņā, bet svētku atklātnītes katram bērnam gatavoja Rīgas 41. vidusskolas 4.b klases skolēni.  Ziemassvētku priekšvakarā akcijas organizatori personīgi apmeklēja vairākas ģimenes Preiļu novada Aglonas un Vārkavas pusē, kā arī Pelēču un Saunas pagastos, lai nogādātu tām vēstulēs lūgtās dāvanas. Preiļu novada Labklājības pārvalde pateicas labdarības akcijas organizatoriem un katrai ģimenei, kura sarūpēja dāvanas Preiļu novada bērniem. 

Līdz 30. decembrim  Preiļu novada pašvaldība izsludinājusi konkursu uz trim Tūrisma attīstības un informācijas centra vakancēm.  Darbs tiek piedāvāts diviem tūrisma darba organizatoriem un vienam tūrisma informācijas speciālistam. Pieteikumu ar dzīves aprakstu, izglītību apliecinošu  dokumentu kopijas lūdz sūtīt uz e-pastu: dome@preili.lv , vai pa pastu Preiļu novada pašvaldībai uz adresi: Raiņa bulvāris 19, Preiļi, Preiļu  novads, LV-5301 līdz 30.decembrim plkst. 12.00. Tālrunis uzziņām: 65322766. Papildu informācija par vakancēm un konkursa nolikumi publicēti Preiļu novada pašvaldības intrnetvietnē preili.lv sadaļā Vakances. 

Preiļos centra laukumā pie Zvaigzne ABC grāmatu nama no Ziemassvētkiem līdz  4. janvārim ik vakaru skatāma gaismu un lāzeru starošana, kā arī klausāms egles sapņu un domu stāsts, kas aizrauj gan mazus, gan lielus pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Turpinām aktualitātes

Preiļu novada Vārkavas apvienības pārvaldē veikti vides infrastruktūras uzlabošanas darbi. Upmalas pagasta Vārkavas parkā, Vārkavas muižas pils priekšā, pie gājēju celiņiem un pie strūklakas uzstādītas jaunas parka tipa laternas. Kā pastāstīja Vārkavas apvienības pārvaldes vadītāja Inta Kivleniece,  Vārkavas parka apmeklētāji vairākkārt bija norādījuši par apgaismojuma trūkumu Vārkavas parkā. Darbi pie apgaismes elektrolīnijas maiņas un laternu uzstādīšanas tika uzsākti jau vasarā, bet dažādu iemeslu dēļ tie aizkavējušies. Taču īsi pirms Ziemassvētkiem darbu izpildītājs SIA “Vektor” veica pēdējos darbus un laternas beidzot tika iedegtas.

Pēc rudenī veiktajiem remondarbiem, nodots ekspluatācijā stāvlaukums pie Vārkavas muižas pils Skolas ielā 5, Vecvārkavā. Līdzšinējā stāvlaukuma seguma veitā nu ir uzliets melnais segums un iezīmētas stāvēšanas vietas, uzstādīts statīvs velosipēdu novietošanai. 

Vārkavas apvienības pārvalde sadarbībā ar Izglītības iniciatīvu centru, ar pašvaldības un Britu vēstniecības finansiālu atbalstu  izveidojusi Vecvārkavas centrā jaunu telpu priekš vietējiem iedzīvotājiem– Kopienas resursu centru. Izremontētajā un labiekārtotajā  telpā Skolas ielā 3 ir gaidīts ikviens iedzīvotājs, kas vēlas organizēt vai apmeklēt radošās darbnīcas, sanāksmes, nelielas tikšanās. Centrs savu darbību uzsāka decembra vidū ar aicinājumu piedalīties labdarības akcijā Sociālās aprūpes centra “Vārkava” iedzīvotājiem. Pirms remontdarbiem telpa tika izmantota kā noliktava. 

Pie Vārkavas vidusskolas darbojas āra slidotava, kas tiek apgaismota līdz vēlam vakaram, tāpat gar sporta stadiona malu un ābeļdārzu ir izveidota distanču slēpošanas trase. Paši mazākie ziemas prieku baudītāji apvienības pārvaldē var saņemt nepieciešamo inventāru priekš šļūkšanas no kalna. Iekštelpu sporta aktivitāšu cienītājiem pirmdienu un ceturtdienu vakaros no 18.00 Vārkavas vidusskolā notiek sporta aktivitātes pieaugušajiem - svaru zāle, galda teniss un volejbols.  Ieeja ar sadarbspējīgu  Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. 

Un vēl kultūras aktualitātēm 

30. decembrī 19.00 Rožkalnu Kultūras namā Tējas vakars ar grupu “Galaktika”. Pieteikšanās pa tālruni 29442909. Ieeja pasākumā tikai “zaļajā” režīmā. 

Saunas Tautas namā 30.decembrī plkst.19.00 Vecgada pasākums “ Vecā gadā jautram būt, Jaunā gadā laimi gūt”.  Pasākuma laikā – jautras aktivitātes, lustīgs koncerts, zīlēšana un Laimes liešana. Ieeja pasākumā ķekatnieka kostīmā. 

Preiļu novada Kultūras centrs aicina Jauno gadu iesākt ar pozitīvu noskaņojumu, tādēļ ikviens ir aicināts 7. janvārī 19.00 Preiļu novada kultūras centrā apmeklēt Baltinavas amatierteātra ,,Palādas” izrādi "Ontans i Zīmassvātki" . Biļešu cena 5 eiro; pensionāriem – 3 eiro; Biļešu iepriekšpārdošana Preiļu novada kultūras centra  kasē no 4. janvāra, kases darba laiks no 9.00 līdz14.00.

Atstājiet komentāru