2023.gada 24. septembris

Agris, Agrita

Jēkabpils Radio1 Novadu ziņas 2022.gada 11.februārī

Jēkabpils Radio1 Novadu ziņas 2022.gada 11.februārī

Radio1 Novadu ziņas pulksten 11.00 un 16.00

Daugavpils tiesā, tiesas procesā, kuru izskata tiesnesis Vladimirs Isajevs, sāka skatīt apjomīgo lietu par iespējamu cilvēktirdzniecību Līvānu uzņēmumā «Adugs». Uz apsūdzēto krēsla trīs personas, divas klātienē – grupas līderis un pats Latgales konditorejas uzņēmuma "Adugs" vadītājs Jāzeps Zukuls un viņa līdzgaitnieks Mārcis Baltmanis, bet attālināti videokonferences režīmā vēl viens apsūdzētais – Vitālijs Jefimovs. Cietušos – septiņus Indijas pilsoņus – tiesā pārstāvēja Gita Jeruškina, bet paši ārvalstnieki devušies uz dzimteni. Nav izslēgts, ka tiesvedība šajā procesā, ņemot vērā iesaistīto personu daudzumu un noslodzi tieši aizstāvības jomā, varētu ilgt pat gadiem.

 Jau ziņots, ka minētā panta, kas ir inkriminēta apsūdzētajiem par cilvēktirdzniecību, sankcija paredz brīvības atņemšanu no 5 līdz 15 gadiem.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa amatpersonas, veiksmīgi sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Darvinu, pārbaudes laikā automašīnā vairākos slēpņos atrada un konfiscēja narkotiskās vielas. Arī  autovadītāja deklarētajā dzīvesvietā tika atrastas un izņemtas narkotiskās vielas, kā arī nereģistrēta gāzes pistole un patronas. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Turpinām ziņas

Lai saglabātu atalgojumu pagājušā gada līmenī, Balvu novada domes deputāti nolēmuši sev samazināt algas koeficientus. Kā iepriekš domes sēdē skaidroja novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs no Latgales partijas, pašvaldības budžeta ieņēmumi tik strauji neaug, lai pašvaldības vadībai un deputātiem varētu paaugstināt algas, tādēļ ir nepieciešams samazināt koeficientus, ko noteica pērn, sākot pildīt amata pienākumus. Nolemts deputātiem par darbu domes un komiteju sēdēs un citu deputātu pienākumu pildīšanu koeficientu no 1 samazināt uz 0,97, tādējādi viņu alga saglabāsies līdz 1026 eiro.Maksimālais stundu skaits, par kurām deputāts var saņemt atlīdzību, ir 75 stundas mēnesī.

Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzējs SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” piedāvā iedzīvotājiem ērtu un cenas ziņā pieejamu iespēju atbrīvoties no celtniecības atkritumiem: kompaktos jeb PP maisus, kā arī atsevišķu santehnikas vienību izvešanu. Līdz šim piedāvājumā bija tikai lielākas ietilpības BIG maisi, kuros iespējams iekraut līdz 300 kg atkritumu. Februārī pilnsabiedrība jelgavniekiem sāka piedāvāt mazāka izmēra PP maisus, kas ir vairāk pieprasīti kā iepriekš piedāvātie  BIG maisi. 

Par jaunu mākslas telpu šobrīd pārvēršas Dundagas pils. Sākums iedvesmo – tur iekārtota iespaidīga divu aizsaulē aizgājušu māsu, Zentas Loginas un Elīzas Atāres, izstāde. Lai ieraudzītu šos mākslas darbus, pirms vairāk nekā 30 gadiem Rīgas Svētā Pēterbaznīcā ļaudis stāvēja garās rindās. Arī Dundagas pils komanda cer, ka sabiedrība sadzirdēs, ieraudzīs un iedvesmosies.

Kā zināms, Dundagā ir vecākā un lielākā pils visā Ziemeļkurzemē. Tā reiz piederēja Ostenzakenu dzimtai, un vēsturiskajās atmiņās rakstīts, ka savulaik pilī bija daudz gobelēnu. Lai gan pēc atjaunošanas pils iekšpusē ir jūgendstila vaibsti, pati ēka ir ar viduslaiku auru, tāpēc arī šodien divu mākslinieču gobelēni piestāv Dundagas pilij.

Un vēl

Nākamnedēļ, 16. februārī pulksten 15 programmā MS Team notiks Aizkraukles novada uzņēmēju tikšanās. Novada pašvaldība aicina reģistrēties, aizpildot reģistrācijas formu pašvaldības mājaslapā. Pēc reģistrācijas apstiprinājuma katrs saņems saiti lai pieslēgtos pasākumam. Uzņēmēji tikšanās reizē runās  par jaunumiem un pasākumiem uzņēmējiem , izskanēs pieredzes stāsti par uzņēmēju biedrību darbību, mērķiem un aktualitātēm, kā arī būs iespēja meistarklase par efektīvu atgriezenisko saiti un tās nozīmi izaugsmē.

Atstājiet komentāru