Jēkabpilī turpinās Vecāku skolas projekts!
Š. g. 27.septembrī, plkst. 17:15 pirmsskolas izglītības iestādē „Zvaigznīte”, tās filiāles (Jaunā iela 43) zālē tiks simboliski atvērta skola – Vecāku skola. Šīs skolas moto: „Par labiem vecākiem nepiedzimst, par tādiem kļūst!”.
Pasākuma laikā tiks prezentēts biedrības izstrādātais izglītojoši metodiskais materiāls “Laimīga bērna vecāku rokasgrāmata”, kuru pasūtīja un finansēja Jēkabpils pilsētas pašvaldība.
Tādejādi tiek turpināts apmācību cikls Jēkabpils vecākiem, ko iniciēja Jēkabpils pilsētas Izglītības nodaļa un finansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Šī inovatīvā pasākuma mērķis ir izglītot vecākus, lai veicinātu viņu aktīvu līdzdalību savu bērnu aprūpē un attīstībā agrīnās bērnības posmā. Līdz šim jau Vecāku skolas ir notikušas PII “Zvaniņš”, “Auseklītis” un “Kāpēcītis”.
Vecāku skolas norisi organizēs biedrība „Izglītības iniciatīvu centrs” (IIC).
Vecāku skolas atklāšanas pasākumā piedalīsies Izglītības nodaļas vadītāja L.Kļaviņa, „Izglītības iniciatīvu centra” direktore D.Zaķe, PII „Zvaigznīte” vadītāja M.Aleksejeva, kā arī, protams, jaunie skolēni – vecāki- un atraktīvie skolotāji – IIC eksperti.
Vairāk informācijas, zvanot D.Zaķei t. 26306704 vai rakstot uz e-pastu: iic.daiga@gmail.com
Papildinformācija:
Latvijā pastāvošās situācijas raksturojoša īpašība ir tā, ka izglītības problēma netiek aplūkota kā sabiedrības problēma, kas ir kopīga visiem, kam rūp savu bērnu nākotne. Vecāki pārsvarā ir tendēti uz to, ka izglītības iestāde ir atbildīga par viņu bērnu audzināšanu un izglītošanu. Tā kā vecāki ir pirmie savu bērnu izglītotāji, par maz vai nemaz netiek akcentēta vecāku loma un līdzdalības iespējas savu bērnu attīstīšanā.
Šo problēmu pastiprina apstāklis, ka vecākiem, kuri ir ieinteresēti un motivēti savu bērnu attīstībā, kā arī ir atvērti sadarbībai ar izglītības iestādi, nereti trūks izpratnes, kāpēc tas ir būtiski, un trūkst zināšanu un prasmju, kā to darīt. Bieži vien vecāki nav informēti par norisēm un pārmaiņām izglītības sistēmā, tāpēc neveidojas sadarbība, bet dažkārt pat veidojas konflikti atšķirīgo viedokļu par izmantotajiem pedagoģiskajiem paņēmieniem.
Pirmsskolas vecums ir tas bērna attīstības posms, kurā vecāku līdzdalība ir īpaši nepieciešama. Tāpēc pirmsskolas izglītības iestādē veiktais pedagoģiskais darbs ar bērniem ir efektīvāks un rezultatīvāks, ja vecākiem ir nepieciešamās prasmes darboties ar saviem bērniem arī mājās un izpratne par to, kas jādara, lai papildinātu bērnudārzā apgūto.
Lai kļūtu par profesionālu darbinieku (skolotāju, pavāru vai citu), cilvēki mācās vairākus gadus, jo jāapgūst ir specifiskas un darbā nepieciešamas zināšanas un prasmes. Kad ģimenē piedzimst bērns, arī ir nepieciešams zināt un prast daudzas lietas, lai bērnu aprūpētu, veicinātu viņa attīstību un palīdzētu viņam apgūt dzīvē nepieciešamās prasmes un izglītoties. Mūsdienu vecāki ir kļuvuši aktīvāki, motivētāki un vēlas iesaistīties savu bērnu audzināšanā ne tikai intuitīvā, bet jau profesionālā līmenī, tomēr viņiem nav skolas, kur mācīties, lai kļūtu par „labu vecāku”.
Projekta „Vecāku skola” ietvaros, kas Jēkabpilī noris jau trešo gadu, arī šogad tiks piedāvāta iespēja divām vecāku grupām apgūt jaunas zināšanas.
Apmācības kursa ietvaros notiks 10 tematiskas nodarbības.Galvenās tēmas:
-
Ko nozīmē „būt labam vecākam”? Vecāku tiesības un pienākumi.
-
Kā bērns attīstās? Par ko jāuztraucas bērna attīstībā?
-
Kas bērnam ir rotaļa? Kā un kad sākt bērnu gatavot skolai?
-
Bērns kā personība. Ģimene kā vērtība.
-
Vecāku un izglītības iestādes sadarbība.
-
Divvalodīgi bērni.
Informāciju sagatavoja: Dr. paed. Daiga Zaķe, Izglītības iniciatīvu centra direktore