Aivars Kraps: Nākamgad, atzīmējot Jēkabpils 350 gadu jubileju, vēlos kardināli citādu svētku programmu
- 28 junijs 2019 --
- 11Komentāri
Viens no vadošajiem Latvijas medijiem nesen veica pētījumu par pilsētas svētkiem un to izmaksām Latvijas lielākajās pilsētās. Šajā pētījumā secināts, ka Jēkabpils dome atvēl vismazāko summu pilsētas svētku rīkošanai, šogad – 47 000 eiro, kas ir vismaz divas un vairāk reizes mazāk nekā citās pilsētās. Daudz mazākās Latvijas pilsētās svētku budžeti ir krietni vien lielāki, turklāt to organizēšanā ar finansējumu iesaistās daudz vairāk uzņēmēji nekā Jēkabpilī.
“Summa ir tāda, kādu varam atļauties, jo mēs neesam no bagātākajām pašvaldībām. Vēretējot izmaksu apkopojumu par citām pilsētām, informācija varbūt nav arī precīza, jo nav zināms, pēc kādiem kritērijiem tā noteikta. Jā, Operas svētku budžets ir lielāks nekā pilsētas svētku, bet arī tie norit vairākas dienas ar vairākiem koncertiem. Nākamgad svinēsim Jēkabpils 350 gadu jubileju un ir doma nākamgad visus resursus veltīt pilsētas svētkiem, uz vienu gadu atceļot Operas svētkus. Ne jau pavisam no tiem atteikties, bet tikai vienu gadu izlaist, un pēc tam atkal skatīties arī Operas svētku virzienā. Līdz ar to es ceru, ka nākamgad varēs pilsētas svētkiem atvēlēt ap 100 000 eiro, proti, apvienojot gan budžetu, ko atvēlam pilsētas svētkiem, gan budžetu, ko ik gadu paredzam Operas svētkiem, lai 350 gadi tiktu nosvinēti ar citu vērienu. Esmu uzrunājis darbiniekus, kas ar to ir saistīti, jo es gribētu, lai pilsētas svētki būtu kardināli citādi nekā līdz šim ar kardināli citādām izklaides iespējām un pārējām lietām. Tās stratēģijas un tradīcijas, kas mums jau ir, gadu desmitiem jau ir ilgstošas. Tās ir labas, bet nedaudz jau pierastas. Vajag kaut ko jaunu, ar odziņu. Arī man ir vairākas ieceres. Pagaidām tās neatklāšu, jo tas viss jāapkopo, lai zinātu, cik tas varētu maksāt. Jo nevar zināt, vai visu ieplānoto varēsim atļauties. Es noskatījos Sanktpēterburgas svinības. Es nesaku, ka mums arī vajag, lai ienāk pilsētā rozā buru kuģis, bet ir vairāki momenti, ko varētu arī no viņu svētkiem pārņemt un ir arī citas labas pieredzes. Galvenais, lai ir kardināli citādi. Visu cieņu ūdens motosportam, bet, manā skatījumā, tas svētku sakarā sevi jau ir izsmēlis. Runājot ar iedzīvotājiem, arī ir dzirdēts, ka jau ierasto pasākumu vienveidība ir jābeidz. Ja saglabātu esošo un liktu klāt jauno, to visu nevarētu atļauties, tāpēc jāmēģina darīt citādi. Vienosimies ar visiem speciālistiem, sabiedrisko attiecību nodaļas, kultūras darbiniekiem, nevalstisko sektoru. Aicināsim visus padomāt par savām idejām, lai var uztaisīt apaļā galda diskusiju, lai tas būtu kas jauns, lai cilvēki vēl pēc 10 gadiem atcerētos: jā, Jēkabpils 350 gadi gan bija svētki,” atbildot uz jautājumu sacīja Aivars Kraps.
Priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola piebilda, ka izmaksas ir lielākas nekā minētais budžets, jo līdzekļi tiek piešķirti ne tikai tieši svētku budžetā, bet arī kā finansējums NVO projektiem, kas tiek īstenoti kā svētku programmas sastāvdaļa. Tāpat kultūras pārvalde, ietaupot līdzekļus svētkiem, sekmīgi piedaloties projektu konkursos.
Savukārt, atbildot uz jautājumu, ka salīdzinājumā ar citu pilsētu uzņēmējiem, Jēkabpilī tie ir neaktīvi ar finansiālu atbalstu pilsētas svētku organizēšanā, gan Aivars Kraps, gan Kristīne Ozola atzina, ka līdz šim tā tas ir bijis. Aivars Kraps piebilda, ka Jēkabpils uzņēmēji ir atsaucīgi, ja tos uzrunā konkrēti konkrētai vajadzībai, tajā skaitā arī organizējot pilsētas svētkus. Kristīne Ozola arī sacīja, ka ir plānots mainīt sadarbības formu ar uzņēmējiem, iesaistot viņus dažādos procesos. Aivars Kraps piebilda, ka uzņēmēji ir atsaucīgi, ja tos uzrunā. Kristīne Ozola piebilda, ka turpmāk iecerēts veidot sekmīgu sadarbību ar uzņēmējiem, atsevišķi strādājot ar lielajiem uzņēmējiem, izrunājot pilsētai stratēģiskus risinājumus, un atsevišķi ar dažādu nozaru uzņēmējiem un amatniekiem. Diskusijas notikšot ar tiem, kas atsauksies sarunām. Pašvaldība gribot saprast, kas aktuāls lielajiem uzņēmumiem, kas vidējiem un mazajiem. Diskusijas plānots sākt rudeni.
Komentāri (0-10/11)
Juze
30.06.2019 20:32Santa
30.06.2019 01:52Santa
30.06.2019 01:51Lai Jēkabpils Kultūras pārvalde, kura ir zem Jēkabpils pašvaldības noorganizētu pasākumu Ādamsona saliņā, tā ir jāīrē no Krustpils pašvaldibas , ja nemaldos, tad par 5k par diennakti (precīzi jāskatās cenu lapa). Tāpēc Jēkabpils pašvaldība rekonstruēja Kena parka es traki, kurā organizēt pasākumus, lai nav vairs japinas ar Krustpilī, kura prasa tādu naudu.
Debilak vairs nav kur!!!!
Aija
30.06.2019 01:44Lana
29.06.2019 17:49Jānis
29.06.2019 09:40Hhh
29.06.2019 09:11Inta
28.06.2019 22:23Jēkabpils iedzīvot.
28.06.2019 21:04Agrāk bija forši, ka svinēja svētkus uz kādas konkrētas ielas,vienu gadu vienā krastā,otru gadu otrā krastā!
Tad arī ielas sapucēja uz svētkiem un bija dažādība!!!
Svētku balles vispār vajadzētu taisīt tikai Krustpils saliņā!!!
Diāna
28.06.2019 19:33