Aivars Kraps: Esmu neizpratnē par Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas lēmumu
- 14 februaris 2020 --
- 2Komentāri
Potenciālajām Sēlijas novada pašvaldībām nedēļas laikā jāvienojas, kur būs to attīstības centrs - Jēkabpilī vai Aizkrauklē, par to pēc nepilnu trīs stundu diskusijām vienojās parlamentārieši Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē.
Pagaidām nav skaidrs, kuras teritorijas ietilps Sēlijas novadā, gan tas, kur atradīsies Krustpils novads, jo kā zināms tas nepretendē uz iekļaušanos Sēlijas novadā un arī viens palikt nevar – tā lēmusi Saeimas komisija. Krustpils novads varētu apvienoties ar Jēkabpils pilsētu, tomēr šāds ierosinājums netika izskatīts balsojumā. Tāpat neskaidrs paliek jautājums par Jēkabpils pilsētu, jo nav zināms vai tā būs iekļauta Sēlijas novadā, vai veidos Jēkabpils novadu vai arī turpmāk būs viena no Latvijas lielajām pilsētām.
Piektdien uz Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdi bija aicināts Aizkraukles novads, Aknīstes novads, Bauskas novads, Iecavas novads, Jaunjelgavas novads, Jēkabpils, Jēkabpils novads, Kokneses novads, Krustpils novads, Neretas novads, Pļaviņu novads, Rundāles novads, Salas novads, Skrīveru novads, Vecumnieku novads, Viesītes novads, Ilūkstes novads.
Par Aizkraukles novada, Jēkabpils pilsētas, Jēkabpils novada un iespējamā Sēlijas novada administratīvo teritoriju tiks lemts kādā no turpmākajām sēdēm.
Pirms Saeimas komisijas sēdes, tiekoties Sēlijas novadu apvienības novadu vadītāju sapulcē, vienbalsīgi nolemts atbalstīt kopīga Sēlijas novada izveidi, kurā apvienotos Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi. Apvienība publiskojusi viedokli, ka atgriešanās pie bijušo padomju laiku rajonu robežām ir politiski, nevis ekonomiski motivēta un nesasniegs iecerētos rezultātus, jo vēl aizvien "Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nesniedz skaidru un argumentētu redzējumu par jaunveidojamo teritoriju pārvaldību, struktūru un sociāli-ekonomiskajiem ieguvumiem".
Jau ziņots, ka Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija piektdien otrajā lasījumā turpināja darbu pie Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta pielikuma par jaunveidojamajām novadu pašvaldībām sagatavošanas.
Tiekoties ar Zemgales novadu pašvaldībām un lemjot par Ilūkstes novadu jaunajā kartē, deputāti plānojuši apspriest ierosinājumu izveidot Sēlijas novadu.
Par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgā komisija iepriekš atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājumu par jaunajiem novadiem Pierīgas, Latgales, Kurzemes un Vidzemes reģionos. Savukārt neizlemts vēl ir jautājums par Saulkrastu un Ādažu novadiem, Kastuļinas pagasta pievienošanu Preiļu vai Krāslavas novadam, Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes vai Madonas novadam.
Pašvaldību reforma paredzēta, lai līdz 2021.gadam izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, teikts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta anotācijā. Līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 39 pašvaldības.
Komentāri (0-2/2)
niks
15.02.2020 07:58Jā kādam vajadzēs ar kādu apvienoties - izdomās paši....
Pašlaik kārtējais cirks par dārgu naudu, jo tūlīt pēc šīs reformas taču sekos nākamā novadu/pilsētu/reģionu reforma!!!
Galu galā - nevar būt novadu vairāk, kā cilvēku valstī!
P.S.
Visas pilsētas pārdēvēt par pagastiem - katrā VIENU pagastveci, kas arī tiks ar visu galā! Visi pagastveži reizi mēnesī aizbrauc un pasēž Seimas mājā - un domā kur vadīt tālāk valsti! Ne deputātu, ne komisiju ne liekēžu! :)
Aaa
14.02.2020 21:08