Apstiprināta jaunizveidotā Jēkabpils novada struktūra un amatu saraksti, Krustpils kultūras nams kļūst par Krustpils kultūras centru
- Sandra Mikanovska --
- 27 septembris 2021 --
- 0Komentāri
Jaunajā Jēkabpils novada struktūrā kopā plānotas 394 pilna laika slodzes, kas ir par 15 slodzēm mazāk nekā faktiskais slodžu skaits uz šī gada 1.jūliju, kad bija 409 slodzes. Jaunizveidotajā Jēkabpils novadā, salīdzinot ar līdzšinējām novadā apvienotajām pašvaldībām, būs mazāk pagastu pārvaldnieku, grāmatvežu un lietvežu, taču vairāk policistu, kā arī ir izveidotas jaunas nodaļas, paredz apstiprinātā jaunā Jēkabpils novada administratīvā struktūra.
Būtiskākās izmaiņas - pagastos iepriekš bija 18 pārvaldnieki, tagad būs 8 pārvalžu vadītāji, kas veiks darba pienākumus vadot 2-4 pagastu pārvaldes. Piemēram, Viesītes pārvaldes vadītājs būs Viesītes pilsētas, Viesītes pagasta, kā arī Saukas, Elkšņu un Rites pagastu pārvaldes vadītājs. Savukārt Viesītes, Saukas, Rites un Elkšņu pagastos uz vietas katrā būs viens saimniecības vadītājs. Līdzīgi arī Aknīstes pilsētas pārvaldi vadīs viens pārvaldnieks, kas pārraudzīs arī Aknīstes, Gārsenes un Asares pagastu pārvaldes. Savukārt Aknīstes, Gārsenes un Asares pagastos katrā uz vietas būs viens saimnieks. Tikmēr Salas pagasta pārvaldē būs viens pārvaldes vadītājs un viens saimnieks, kas vadīs un strādās salas un Sēlpils pagastos. Bijušajā Krustpils novada teritorijā paredzēti trīs pagastu pārvaldnieki, kur viena pārziņā būs Atašienes, Vīpes un Mežāres pagasts, otra – Kūku pagsts, bet trešā – Variešu un Krustpils pagasts. Tāpat arī Atašienē, Vīpē un Krustpils pagastā būs arī saimniecības vadītāji. Bijušā Jēkabpils novada teritorijā iecerēts, ka būs divi pagastu pārvaldes vadītāji – Abeļu pagasta pārvaldes vadītājs, kura pārziņā būs Ābeļu, Dunavas un Dignājas pagasti un Rubeņu pagasta pārvaldes vadītājs, kura pārziņā būs Rubeņu, Zasas, kalna un Leimaņu pagasti. Šeit būs arī piece saimniecības vadītāji – Dunavas, Dignājas, Zasas, Kalna un leimaņu pagasta pārvaldēs.
Jēkabpils novada Administratīvajā pārvaldē ar apjomīgu štatu samazināšanu saskarsies grāmatveži – ja šobrīd ir 45,7 amata vienības, tad jaunajā struktūrā paredzēti 34 grāmatveži. Tāpat par vairāk nekā 10 amata vienībām tiks samazināts klientu apkalpošanas speciālistu, lietvežu, kasieru un personāla speciālistu skaits.
Vislielākais darbinieku skaita pieaugums paredzēts pašvaldības policijā, kur tiks pieņemti deviņi jauni darbinieki, lai nodrošinātu kārtību visa Jēkabpils novada teritorijā. Līdz ar to patlaban esošo 17 pašvaldības policistu skaits no jaunā gada pieaugs līdz 26.
No jauna tiek izveidots Tūrisma informācijas centrs, kurā strādās seši darbinieki – centra vadītājs, projekta koordinators, tūrisma organizators, sabiedrisko attiecību specialists un divi tūrisma informācijas konsultanti.
No jauna ir izveidota Jēkabpils novada attīstības pārvalde, kurā būs Projektu vadības, Teritorijas plānošanas un īpašuma pārvaldīšanas, Infrastruktūras apsaimniekošanas un Vides, dabas resursu un civilās aizsardzības nodaļas. Attīstības pārvaldē apvienoti projektu vadītāji, būvinženieri, nekustamā īpašuma speciālisti, arhitekti, saimniecības vadītāji, vides un civilās aizsardzības jomas speciālisti un citi darbinieki, kā arī tiek izveidotas jaunas inženieru darba vietas ceļu uzturēšanai un mežu apsaimniekošanai. Ja līdz šim tikai kādreizējā Krustpils novadā bija trīs vides un civilās aizsardzības speciālisti, tad tagad visā jaunajā Jēkabpils novadā šajā jomā būs 6,5 amata vienības, klāt nākušas 3,5 slodzes.
Tāpat arī neliels darbinieku skaita pieaugums ir sporta nozarē, jo līdz šim ne visos kādreizējos novados bija sporta organizatori. No nākamā gada visi novada sporta jomas speciālisti būs apvienoti iestādē “Jēkabpils Sporta centrs”, nodrošinot sporta organizatorus katrā kādreizējā novada teritorijā.
Nedaudz palielināts amata vienību skaits arī jaunizveidotajā Izglītības pārvaldē. Ja tagad ir 14 amata vienības, tad plānotas vairāk nekā 16.
Domes sēdē plaša diskusija deputātu vidū bija jautājumā par tagadējā Krustpils kultūras nama jauno nosaukumu. Tehnisku iemeslu dēļ ne visi izteiktie viedokļi bija dzirdami un saprotami. Jau ziņots, ka sākotnēji bija ierosinājums to nosaukt par Jēkabpils kultūras centru, tad nāca priekšlikums to pārdēvēt par Jēkabpils kultūras centru “Krustpils”, bet beigās tika pieņemts lēmums tomēr to dēvēt par Krustpils kultūras centru. Lai novadā nebūtu divu kultūras iestāžu, kuru nosaukumā ir vārds “Krustpils”, līdzšinējo Krustpils pagasta Krustpils kultūras namu nolēma pārdēvēt pēc vietas, kur tas atrodas par – Spuņģēnu kultūras namu.
Turpmāk visi tautas nami un kultūras centri būs apvienoti iestādē “Jēkabpils novada kultūras pārvalde”. Tāpat arī visas bibliotēkas apvienotas vienā iestādē “Jēkabpils novada Galvenā bibliotēka” ar struktūrvienībām katrā pilsētā un pagastā. Arī bibliotēku jomā ir neliels slodžu samazinājums, ja iepriekš bijušajā Krustpils novadā pagastu bibliotēkās bija divi bibliotekāri, tad turpmāk šeit būs pa vienam, kā ir visās citās novada pagastu bibliotēkās. Jēkabpils Galvenās bibliotēkas administrācijā klāt nāks jauna amata vienība – Multimediju dizaina specialists.
Visi jaunajā novadā esošie muzeji, izņemot Viesītes, ir iekļauti vienā iestādē “Jēkabpils vēstures muzejs”, kļūstot par iestādes struktūrvienībām. Viesītes muzejs “Sēlija” saglabās atsevišķas iestādes statusu ar 5,5 amata vienībām.
Amatu saraksts nav mainīts pansionātā “Jaunāmuiža”.
Jēkabpils novada domes vadība informē, ka pašvaldības darbinieku algu fonda izmaiņas vēl nav zināmas, jo dome joprojām turpina atalgojumu līmeņu izlīdzināšanu, bet jau tagad ir skaidrs, ka kopējais algu fonds nevis samazināsies, bet pieaugs, jo neesot pieļaujams, ka vienas nozares speciālisti dažādos pagastos saņem krasi atšķirīgu atalgojumu. Piemēram, pagastu pārvaldnieku alga ir no 864 eiro līdz 1460 eiro atkarībā no pašvaldības un pagasta. Tāpēc šāda nevienlīdzība tiks mazināta Vērojama ir arī struktūras kopīgā tendence - lai arī slodžu skaits samazinās, kopējais algu fonds pieaugs.
Jēkabpils novada domes vadība informē, ka kapitālsabiedrību struktūra un pakalpojumu sniegšanas teritorijas tiks pārskatītas atsevišķi. Tas plānots kā administratīvās struktūras izmaiņu nākamais etaps, ko paredzēts veikt pēc pašvaldības esošo kapitālsabiedrību darbības izvērtēšanas nākamajā gadā.
Pēc jaunās struktūras ieviešanas vietvara sola stingri un regulāri uzraudzīt pašvaldības pakalpojumu pieejamību un to sniegšanas kvalitāti visā jaunā Jēkabpils novada teritorijā un novērst nepilnības, ja tādas tiks konstatētas.
Informācijai:
Pašvaldības funkciju izpildei Jēkabpils novada dome paredz veidot šādas iestādes:
1. Jēkabpils novada administratīvā pārvalde;
2. Jēkabpils novada Sociālais dienests;
3. Pašvaldības aģentūra "Jaunāmuiža";
4. Jēkabpils novada Bāriņtiesa;
5. Jēkabpils novada Izglītības pārvalde;
6. Aknīstes vidusskola;
7. Antūžu pamatskola;
8. Ābeļu pamatskola;
9. Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola;
10. Dignājas pamatskola;
11. Jēkabpils 2. vidusskola;
12. Jēkabpils 3. vidusskola;
13. Jēkabpils Valsts ģimnāzija;
14. Krustpils pamatskola;
15. Mežāres pamatskola;
16. Rubeņu pamatskola;
17. Biržu pamatskola;
18. Salas vidusskola;
19. Sūnu pamatskola;
20. Variešu sākumskola;
21. Viesītes vidusskola;
22. Vīpes pamatskola;
23. Zasas vidusskola;
24. Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centrs;
25. Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skola;
26. Viesītes Mūzikas un mākslas skola;
27. Sēlijas Sporta skola;
28. Jēkabpils Mākslas skola;
29. Jēkabpils Sporta skola;
30. Jēkabpils novada Aknīstes pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte”;
31. Jēkabpils novada Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis”;
32. Jēkabpils novada Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādes “Bērziņš”;
33. Jēkabpils novada Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaigznīte”;
34. Jēkabpils novada Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādes “Kāpēcītis”;
35. Jēkabpils novada Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš”;
36. Jēkabpils novada Salas pirmsskolas izglītības iestādes “Ābelīte”;
37. Jēkabpils novada Viesītes pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte”;
38. Jēkabpils novada Galvenā bibliotēka;
39. Jēkabpils Vēstures muzejs;
40. Viesītes muzejs “Sēlija”;
41. Jēkabpils Sporta centrs;
42. Jēkabpils novada Kultūras pārvalde;
43. Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centrs;
44. Jēkabpils novada Attīstības pārvalde;
45. Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisija.
Jēkabpils novada dome 2021. gada 23. septembra sēdē nolēma reorganizēt jaunā Jēkabpils novada teritorijā ietilpstošo bijušo novadu administrācijas, tās apvienojot un ar 2022. gada 1. janvāri izveidojot jaunu iestādi “Jēkabpils novada administratīvā pārvalde” jeb Centrālā administrācija ar šādām struktūrvienībām:
1. Jēkabpils novada Būvvalde;
2. Jēkabpils novada Dzimtsarakstu nodaļa;
3. Juridiskā nodaļa;
4. Iepirkumu nodaļa;
5. Klientu apkalpošanas nodaļa;
6. Personāla vadības nodaļa;
7. Finanšu ekonomikas nodaļa;
8. Grāmatvedības nodaļa;
9. Informācijas tehnoloģiju nodaļa;
10. Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa;
11. Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļa;
12. Audita un kvalitātes vadības nodaļa;
13. Jēkabpils novada pašvaldības policija;
14. Jēkabpils novada administratīvo teritoriju nodaļa .
Domes sēdē tika apstiprināti iestāžu nolikumi, kā arī Jēkabpils novada pašvaldības iestāžu amatu saraksti, mēnešalgu grupas un pieļaujamās maksimālās mēnešalgas.
Foto, shēmas: jekabpils.lv