Jēkabpils novada domē vakcinējušies 100 procenti deputātu
- Sandra Mikanovska --
- 31 oktobris 2021 --
- 2Komentāri
Raivis Ragainis piebilda, ka arī lielākais vairums pašvaldības darbinieku ir vakcinēti pret Covid-19, taču ir darbinieki, kas ir uzteikuši darbu, jo poti saņemt nevēlas.
Tāpat domes vadība ir uzrunājusi vietējās biedrības, mudinot tās aktīvāk komunicēt ar saviem biedriem par nepieciešamību vakcinēties, īpaši senioriem.
Savukārt mēra vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos Aivars Vanags (JKP) informēja, ka pašvaldība ir nozīmējusi Sociālā dienesta pārstāvi, ko ģimenes ārstu prakses var piesaistīt senioru apzvanīšanai. Vienlaikus viņš atzina, ka telefonsarunu laikā "visa rutīna, kas ir sakrājusies par vakcīnām, tiek "izgāzta" uz ģimenes ārstiem un viņu palīgiem".
Vanags arī uzskata, ka laukos darbojas "klusie telefoni" un visi iedzīvotāji ir informēti par iespējām un nepieciešamību vakcinēties, taču daļa nevēlas šādu soli spert.
Pēc Vanaga paustā, Jēkabpils slimnīca ir pārslogota, un pašlaik tajā lielākoties tiek aprūpēti smagākā stāvoklī esoši Covid-19 slimnieki. Tie, kuriem slimības gaita ir vieglāka, tiek pārvesti uz Aizkraukles slimnīcu.
Jau ziņots, ka Jēkabpils novada pašvaldība pielāgos sporta centra autobusu izbraukuma vakcinēšanai pret Covid-19 novadā.
Tāpat arīaģentūra LETA vēsta, ka Vakcināciju pret Covid-19 Latvijā ir pabeidzis vairāk nekā miljons iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.
Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 924 000 jeb ap 49,1% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 781 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 223 000 cilvēku ir saņēmuši "Johnson&Johnson" potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,004 miljonus jeb 53,4% no visiem valsts iedzīvotājiem.
Rēķinot pirmās potes un "Johnson&Johnson" vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,15 miljonus cilvēku. Savukārt ar "trešo devu" līdz šim Latvijā vakcinēti ap 11 000 cilvēku jeb 0,6% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, "trešo vakcīnas devu" pamatā potē cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti, senioriem un medicīnas darbiniekiem, kas strādā ciešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem.
Pēc valdības lēmuma daudziem strādājošajiem prasīt obligāti potēties pret Covid-19, vakcinēšanās aktivitāte Latvijā turpina saglabāties augsta. Piektdien potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 11 564 personas, tostarp pirmo poti - 5053 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 5415 cilvēki, tostarp 2506 cilvēki sapotēti ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Imunizācijas valsts padome gan arī pēc potēšanās ar "Johnson&Johnson" vakcīnu iesaka saņemt otru poti no "Pfizer" vai "Moderna".
Vēl 1092 cilvēki saņēmuši Covid-19 potes papildu devu imunitātes nostiprināšanai. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju veikušas 418 iestādes, bet visvairāk sapotējusi "Veselības centru apvienība".
Kopumā šīs nedēļas darbadienās vidēji dienā potes pret Covid-19 saņēma vismaz 12 300 cilvēki, kas par dažiem tūkstošiem atpaliek no augstākās vakcinēšanās aktivitātes pavasara beigās un vasaras sākumā, taču ir teju trīskārt augstāk nekā vasarā.
Šonedēļ Latvijā būtiski augusi "Moderna" vakcīnas pret Covid-19 izmantošana pirmajām potēm, liecina NVD dati.
Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen". No divu devu vakcīnām Latvijā līdz šim pārliecinoši populārākā bija "Pfizer" vakcīna, "Moderna" tika lietota būtiski retāk, savukārt "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto.
Latvijā salīdzinoši ļoti iecienīta ir "Johnson&Johnson" vakcīna, kam atbilstoši lietotāja instrukcijai nepieciešama tikai viena deva, tomēr Imunizācijas valsts padome arī pēc potēšanās ar šo vakcīnu iesaka saņemt otru poti no "Pfizer" vai "Moderna".
Pirms nedēļas Veselības ministrijas Sabiedrības vakcinācijas darba grupa nāca klajā ar paziņojumu, ka pirmajai potei iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma prioritāri rekomendē "Moderna", kas uzrādot visnoturīgāko aizsardzību pret Covid-19. NVD dati rāda, ka pēc šī paziņojuma būtiski augusi "Moderna" vakcīnu lietošana.
Šonedēļ darbadienās pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši ap 30 000 iedzīvotāju, no kuriem ap 15 500 jeb 52% sapotēti ar "Moderna" vakcīnu, bet ap 14 500 jeb 48% - ar "Pfizer" vakcīnu. Piemēram, vakar pirmo poti saņēmuši ap 5000 cilvēku, no kuriem ap 60% sapotēti ar "Moderna", bet ap 40% - ar "Pfizer" vakcīnu.
Salīdzinoši vēl pirms nedēļas situācija bija būtiski citāda - tad no aptuveni 47 000 pirmo pošu saņēmējiem aptuveni 85% tika sapotēti ar "Pfizer" un tikai 15% ar "Moderna" vakcīnu.
Saistīta ziņa: Jēkabpils novada mērs aicina ikvienu rūpēties par savu veselību un vakcinēties
Komentāri (0-2/2)
Zinaataajs
31.10.2021 23:05Domiņš
31.10.2021 18:43