2022.gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Būtiskākie iemesli, kāpēc vismaz reizi dzīvē vajadzētu pārcelties uz lielāku pilsētu

Būtiskākie iemesli, kāpēc vismaz reizi dzīvē vajadzētu pārcelties uz lielāku pilsētu

Šķiet, lielai daļai ir bijis sapnis par jaunu sākumu. Pielikt pie sienas karti, izmest šautriņu un pārcelties uz jebkuru vietu, uz kuru norādījis liktenis. Lai arī spontāna rīcība šajā gadījumā varētu nebūt pati veiksmīgākā izvēle, tomēr nokļūšana pilnīgi jaunā vidē var sniegt vērtīgu pieredzi. Piemēram, pārcelšanās uz lielāku pilsētu paplašinās redzesloku un dos daudz citu ieguvumu.

Turpinājumā vairāk par to, kādēļ vismaz reizi dzīvē būtu vērts pārcelties uz dzīvi lielākā pilsētā.

Lielākas izaugsmes iespējas

Dzīve lielā pilsētā sniedz lielākas izaugsmes iespējas. Pirmkārt jau karjeras ziņā. Labs darbs Rīgā nereti ir atrodams vienkāršāk, nekā mazākajās pilsētās, kur gluži vienkārši nav tik daudz vakanču. Lielākās pilsētās attiecīgi ir arī lielāki uzņēmumi, darbojas dažādu starptautisku uzņēmumu filiāles, kas nozīmē, ka attīstīt karjeru sev interesējošā sfērā var būt daudz vienkāršākāk, nekā paliekot, piemēram, laukos.

Izaugsme iespējama ne tikai profesionālajā ziņā, bet arī citās dzīves jomās, jo lielpilsēta paver daudz plašākas iespējas izvirzīt un sasniegt mērķus, apgūt jaunas zināšanas, kā arī paplašināt paziņu loku.

Šie aspekti bieži vien vilina tieši gados jaunus cilvēkus, kuri vēlas ieguldīt sevī, nebaidās no izaicinājumiem un vēlas kāpt pa karjeras kāpnēm.

Augstāks dzīves līmenis

Apsverot jauna darba iespējas un dzīvesvietas maiņu, ļoti svarīgs aspekts ir arī peļņas iespējas. Jāsaka, ka lielākās pilsētās atalgojums patiešām mēdz būt augstāks - tas nav tikai mīts.

Protams, šajā gadījumā uzreiz jāvērtē arī dzīvošanas izmaksas - lielpilsētā varētu būt vairāk jāmaksā par mājokļa īri, arī sabiedriskā transporta biļetes maksā dārgāk. Līdz ar to ir svarīgi pirms gala lēmuma pieņemšanas izpētīt gan vidējās algas Jums interesējošā nozarē, gan arī - ar kādām izmaksām jārēķinās, lai sapnis par dzīvi lielā pilsētā patiešām būtu labākais šī brīža scenārijs.

Gan dzīvei lielā, gan mazā pilsētā ir savas priekšrocības un trūkumi, tomēr liela pilsēta ar savām iespējām vilina daudzus. Un varbūt reizi mūžā patiešām ir vērts pamēģināt?!