2022.gada 3. oktobris

Elza, Ilizana

Par Jēkabpils kapu apgānīšanu var draudēt piecu gadu cietumsods

Par Jēkabpils kapu apgānīšanu var draudēt piecu gadu cietumsods

Par Jēkabpils kapu apgānīšanu un krustu nozagšanu vainīgajam var draudēt piecu gadu cietumsods.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece informē, ka policija par notikušo sākusi kriminālprocesu. Pašlaik likumsargi vēl skaidro notikušā apstākļus.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 228.panta - par kapa un līķa apgānīšanu. Par šādu darbību likums paredz dažādus sodus, sākot ar naudas sodu, taču bargākais sods ir brīvības atņemšana uz pieciem gadiem, ja nodarījums saistīts ar pieminekļa, apbedījuma urnas vai citu kapos esošu priekšmetu nolaupīšanu.

Jau vēstīts, ka Jēkabpils kapos pastrādāta masveida kapu apgānīāna un nozagti vēsturiskie čuguna krusti luterāņu baltvācu kapos.  

"Kapu apgānīšana ir zemiska rīcība ne tikai pret pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu, bet arī morāli un ētiski nepieņemama. Aicinām iedzīvotājus ziņot jebkuru viņu rīcībā esošu informāciju, kas palīdzētu atklāt zādzību Jēkabpils kapos," aicināja pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP).

Par iespējamajiem pārkāpējiem iespējams ziņot policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa dežūrdaļai pa tālruni 65202600.

Saistīta ziņa: Jānis Zeps: Jēkabpils kapos notikusi masveida kapa vietu apgānīšana

Atstājiet komentāru