2024.gada 21. aprīlis

Anastasija

Narkotisko vielu izplatības ierobežošana Zemgalē: pirmā pusgada rezultāti

Narkotisko vielu izplatības ierobežošana Zemgalē: pirmā pusgada rezultāti

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas biroja darbinieki saviem spēkiem un sadarbojoties ar ZRP iecirkņu kriminālpolicijas nodaļu un citu tiesībsargājošo institūciju amatpersonām par narkotisko vielu glabāšanu un realizāciju šogad pirmajos sešos mēnešos uzsākuši 78  kriminālprocesus un vajāšanas uzsākšanai prokuratūrām nodevuši 48 kriminālprocesus, portāla radio1.lv redakciju informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste  Dace Kalniņa.

2020. gadā no janvāra līdz jūnijam likumsargi no nelikumīgās narkotisko vielu aprites izņēmuši šādas narkotiskās un psihotropās vielas: amfetamīns (1139,517 g), MDMA tabletes (291 gab.), LSD (77 gab.), Clonazepam (27 tabletes), Diazepeks (20 tabletes), Karfentanils (0,0670 g), Metadons (0,0013 g), marihuāna (387,9 g), nežāvēta marihuāna (11,04 kg), hašišs (3,23 g). 

Aizdomās par atrašanos narkotisko vielu reibumā ZRP struktūrvienību amatpersonas ekspertīzes veikšanai uz ārstniecības iestādēm nogādājušas 287 personas, no kurām 214 ir sastādīti protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46. panta par nelikumīgām darbībām ar narkotiskām, psihotropām, jaunām psihoaktīvām vielām un prekursoriem. Tāpat konstatēti 8 narkotisko vielu pārdozēšanas gadījumi, no kuriem 2 gadījumos iestājusies nāve.

Cīņa ar narkotiskajām vielām ir viena no Valsts policijas prioritātēm, tāpēc aicinām iedzīvotājus aktīvi ziņot par narkotisko vielu tirdzniecības vietām, zvanot pa tālruņa numuru 110, iesniedzot elektronisku iesniegumu valsts pārvaldes pakalpojumu portālā: https://www.latvija.lv/Epakalpojumi/EP155/Apraksts, vai arī atzīmējot to tirgošanas vietas Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/. Anonimitāte tiek garantēta. 

Foto: apollo.lv

Atstājiet komentāru