2021.gada 2. augusts

Normunds, Stefans

VID aptur koka palešu tirgotājus – naudas atmazgātājus, kratīšanas notikušas arī Jēkabpilī

VID aptur koka palešu tirgotājus – naudas atmazgātājus, kratīšanas notikušas arī Jēkabpilī

Šā gada februārī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kurš koka palešu tirdzniecības jomā nodarbojās ar pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanu, nodarot valsts budžetam vairāk nekā 200 000 eiro zaudējumus, portāls “Delfi” uzzināja VID.

Kratīšanu laikā atrasta un izņemta ne tikai skaidra nauda, kriptovalūta, datori un grāmatvedības dokumenti, bet arī narkotiskās vielas un gāzes pistoles.

Atbilstoši VID speciālistu secinājumiem noziedzīgais grupējums īstenoja nodokļu izkrāpšanas shēmu un tā tika īstenota koka palešu tirdzniecības jomā.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, noskaidrots, ka shēmā iesaistītie uzņēmumi 2020. gadā izvairījās no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 200 000 eiro apmērā.

Shēmas "klienti" – uzņēmumi – savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un PVN deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Ogrē, Jēkabpilī un Liepājā, tajā skaitā, 25 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – skaidra nauda 11 000 eiro, kriptovalūta, narkotiskās viela, gāzes pistoles un gāzes patronas, mobilie tālruņi, datori, datu nesēji un grāmatvedības dokumenti, t.sk. iespējamie "aplokšņu" algu saraksti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem divas personas ir atzītas par aizdomās turētām, tām ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām VID Nodokļu un muitas policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218. panta otrajā daļā un 195. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Krimināllikums par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju likumā paredzēts pat līdz 12 gadiem ilgs cietumsods.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Foto: Ilustratīvs attēls

Komentāri (0-3/3)

 • Nukse
  10.02.2021 21:27
  ATKAL JĒKABPILS!!! Vieni mafiozi Jēkabpilī dzīvo!!!
 • Redakcija
  10.02.2021 16:12
  Priekškam:
  Vispār kautko rakstīt, ja nekas nav pateikts. Firnas nosaukumu studijā. Citādi sanāk tukšu salmu kulšana. Raksts ķeksītim ka daram.
  Sīkāku informāciju Nodokļu un muitas policija nesniedz. Notiek izmaklēšana.
 • Priekškam
  10.02.2021 13:47
  Vispār kautko rakstīt, ja nekas nav pateikts. Firnas nosaukumu studijā. Citādi sanāk tukšu salmu kulšana. Raksts ķeksītim ka daram.

Atstājiet komentāru