2021.gada 28. jūlijs

Cecīlija, Cilda

Jēkabpils policistam nākas pielietot ieroci, lai apturētu bēgošu Volvo vadītāju

Jēkabpils policistam nākas pielietot ieroci, lai apturētu bēgošu Volvo vadītāju

9. aprīlī Jēkabpilī vīrietis, būdams alkohola reibumā, un bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām centās aizbēgt no policijas. Aizdomās par narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu lietošanu automašīnas pasažieris tika nogādāts pārbaudes veikšanai medicīnas iestādē, kur uzbruka likumsargam. Par notikušo policijā sākti 2 kriminālprocesi, portāla Radio1.lv redakciju informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.
 
Piektdien, 9. aprīlī, Jēkabpilī, Viestura ielā, automašīnas „Volvo V70” vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības apturēt transportlīdzekli un centās aizbēgt no likumsargiem, braucot virzienā uz Jēkabpils novada Kalnu pagastu. Tranportlīdzekļa vadītājam vairākkārtīgi skaļrunī tika dots rīkojums apturēt automašīnu, taču viņš to ignorēja. Arī pēc brīdinājuma šāviena gaisā bēgšana tika turpināta, braucot agresīvi un apdraudot savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, tāpēc policists pieņēma lēmumu veikt 3 mērķtiecīgus šāvienus pa transportlīdzekļa aizmugurējo riepu. Automašīnas vadītājs transportlīdzekli apturēja, nobraucot vēl vairākus kilometrus, un, par laimi, neviena persona šajā situācijā necieta.

Veicot pārbaudi, likumsargi konstatēja, ka „Volvo V70” vadītājs – 1993. gadā dzimis vīrietis – ir alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 1,07 promiles, kā arī tika noskaidrots, ka vīrietim nav likumā noteiktā kārtībā iegūtas transporlīdzekļa vadīšanas tiesības. Par minēto faktu policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās daļas. 

Tāpat pārbaudes laikā policistiem radās aizdomas, ka automašīnas pasažieris atrodas apreibinošu vielu ietekmē, tāpēc tika nolemts 1990. gadā dzimušo vīrieti nogādāt medicīnas iestādē pārbaudes veikšanai, lai noteiktu narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekmi. Ārstniecības iestādē automašīnas pasažieris izteica draudus policistam, kā arī veica uzbrukumu un sabojāja formas tērpu. Par notikšo tika sākts vēl viens kriminālprocess pēc Krimināllikuma 269. panta pirmās daļas.  

Valsts policija atgādina, ka par automašīnas vadīšanu alkohola ietekmē var tikt piemērota brīvības atņemšana līdz vienam gadam vai naudas sods, vai piespiedu darbs, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem. Savukārt par uzbrukumu varas pārstāvim var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Atstājiet komentāru