2021.gada 18. jūnijs

Alberts, Madis

Jēkabpilī par kūlas dedzināšanu policisti notver trīs mazgadīgus zēnus

Otrdien, 13. aprīlī, Jēkabpilī, Brīvības ielā, trīs mazgadīgi zēni ziņkārības vadīti aizdedzināja pērno zāli, taču, par laimi, iedzīvotāji par notiekošo operatīvi ziņoja policijai, kas skolas vecuma bērnus notvēra notikuma vietā un nogādāja viņus Jēkabpils policijas iecirknī, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste.

Valsts policija (VP) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uzsver, ka kūlas dedzināšana var nodarīt lielu postu!

13. aprīļa vakarā ap pulksten 20.00 VP Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī tika saņemta informācija no kāda iedzīvotāja, ka 3 mazgadīgi zēni Jēkabpilī, Brīvības ielā, aizdedzinājuši pērno zāli un cenšas radīt lielākas liesmas, rokām saplūcot apkārt esošo sauso zāli un metot virsū liesmām. 

Nekavējoties reaģējot uz saņemto zvanu, notikuma vietā dažu minūšu laikā ieradās likumsargi. Lai arī bērni centās aizbēgt, visi trīs puikas tika notverti un nogādāti policijas iecirknī, kā arī par notikušo tika informēti viņu vecāki. 

Notikuma vietā 2008., 2010. un 2013. gadā dzimušie puikas stāstīja, ka esot atraduši sērkociņus un gribēja aizdedzināt kūlu, lai redzētu, kā deg zāle. Policisti par notikušo ir sākuši 3 administratīvā pārkāpuma procesus, kas tiks nosūtīti Administratīvajai komisijai izskatīšanai un lēmumu pieņemšanai. Jāpiebilst, ka atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likuma 85. pantam par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu vecākiem var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 210 eiro.

VP un VUGD vērš uzmanību, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un bīstama. Tās rezultātā izdeg lielas teritorijas, nodeg ēkas un transportlīdzekļi, cieš un iet bojā cilvēki. Šogad Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa jau 135 kūlas ugunsgrēkus un lielākais no tiem reģistrēts aizvadītajā nedēļā Jēkabpilī, kur sausā zāle dega 40 ha platībā. Lai gan cilvēkiem liekas, ka viņi spēs kontrolēt situāciju, vēja un citu apstākļu ietekmē uguns liesmas nav iespējams kontrolēt, tās izplatās lielā atrumnā, sadedzinot visu, ko sastop savā ceļā. Turklāt, palielinoties sausumam, kūlas ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un sausās zāles dedzināšanas rezultātā arī aizdegas jaunaudzes un meži. 

Tāpat atgādinām, ka par kūlas dedzināšanu fiziskas personas var sodīt ar 56 līdz 140 naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, viena naudas vienība ir 5 eiro. Tādējādi naudas sods par kūlas dedzināšanu ir no 280 līdz 700 eiro. Līdzās tam par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, ir paredzēta kriminālatbildība, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Komentāri (0-1/1)

  • JAK
    16.04.2021 09:18
    Iedzīvotāji ir glumi palīkuši par stukačiem, lai deg zāle lai sadeg visi kukaiņi un mošķi. Zaķu patriotiem informācija priekš nākotnes zaķi nevairojas pilsētas, bet gan mežu masīvos.

Atstājiet komentāru