2021.gada 4. augusts

Romāns, Romualda, Romualds

Jēkabpilī divos darījumos ar kriptovalūtām,  solot vieglu un lielu peļņu, izkrāpti vairāk nekā 30 000 eiro

Jēkabpilī divos darījumos ar kriptovalūtām, solot vieglu un lielu peļņu, izkrāpti vairāk nekā 30 000 eiro

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī mēneša laikā ir sākti 2 kriminālprocesi saistībā ar krāpšanu, kad maldinot un ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos no kādas sievietes un vīrieša darījumos ar kriptovalūtām izkrāpti vairāk nekā 30 000 eiro, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa. 

Maijā likumsargi saņēma iesniegumu no 1961. gadā dzimuša vīrieša, ka viņš uzticējies kādai nepazīstamai personai, un, gaidot lielu peļņu darījumos ar kriptovalūtām, ņēmis ātros kredītus un pat atļāvis attālināti pieslēgties savam datoram, kā rezultātā viņam izkrāpti 16 745 eiro. Savukārt 8. jūnijā policisti saņēma iesniegumu no 1985. gadā dzimušas sievietes par to, ka no 27.08.2019. līdz 24.05.2021. viņa tikusi maldināta par darbībām kriptovalūtas tirgū un no viņas minētajā laika posmā izkrāpti 15 420 eiro. 

Policijā ir reģistrēti arī gadījumi, kad tiek saņemti zvani no krieviski runājošām personām, kuras apgalvo, ka sievietes vai vīrieša, kam piezvanīts, kontā ir kriptovalūta un nepieciešams datorā instalēt programmu, lai veiktu drošības pasākumus. Šādos gadījumos saruna ir jāpārtrauc!

Saistībā ar notikušo ir sākti 2 kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas par svešas mantas iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija vērš uzmanību, ka jārīkojas ar apdomu un uzmanīgi, ja  ar jums sazinās nepazīstamas personas, kuras runā tikai un vienīgi krievu valodā, dēvē sevi par dažādu uzņēmumu finanšu brokeriem vai speciālistiem un sola ievērojamu ieguldījumu atdevi no kriptovalūtas. Pirms sadarbības sākšanas vienmēr ir jāpārliecinās, vai vieglas, ātras un lielas peļņas solītājiem ir tiesības piedāvāt un sniegt ieguldījumu pakalpojums Latvijā. 

 Vēršam uzmanību, ka gadījumos, ja notikusi krāpšana, par to ir jāziņo, iesniedzot iesniegumu Valsts policijai personīgi tuvākajā policijas iecirknī vai nosūtot dokumentu e-pastā parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, kā arī izmantojot portālu Latvija.lv. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē Mana Drošība.

Atstājiet komentāru