2021.gada 20. septembris

Ginters, Guntra, Marianna

Jēkabpilī policijas reida laikā pieķer skolēnus smēķējam elektroniskās cigaretes

Jēkabpilī policijas reida laikā pieķer skolēnus smēķējam elektroniskās cigaretes

Otrdien, 7. septembrī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa policisti veica pārbaudes izglītības iestādēs Jēkabpilī un konstatēja 5 nepilngadīgas personas, kuras smēķēja elektroniskās smēķēšanas ierīces. Policijā par notikušo sākti 5 administratīvā pārkāpuma procesi.  

Ņemot vērā faktu, ka joprojām skolēnu vidū ir izplatīta smēķēšana, likumsargi 7. septembrī veica plānotus profilaktiska rakstura pasākumus izglītības iestādēs Jēkabpilī ar mērķi pārbaudīt, vai skolēni brīvajos brīžos nav aizrāvušies ar kaitīgiem ieradumiem, šajā gadījumā – smēķēšanu. 

Policijas darbinieki konstatēja, ka 2003. gadā dzimusi jauniete, viens 2005. gadā dzimis un trīs 2004. gadā dzimuši jaunieši smēķē elektroniskās smēķēšanas ierīces, tādējādi pārkāpjot Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48. panta pirmo daļu, kas nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. Nepilngadīgie izdarīja administratīvo pārkāpumu, par ko atbildība ir paredzēta Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta pirmajā daļā - par smēķēšanu vai bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro. Tika pieņemts lēmums uzsākt 5 administratīvā pārkāpuma procesus. 

Valsts policija uzsver, ka gadījumos, kad nepilngadīga persona ir pieķerta smēķējot sabiedriskā vietā, atbildība ir jāuzņemas arī vecākiem, kuri primāri ir atbildīgi par sava bērna audzināšanu un skološanu.  Ar nepilngadīgo vecākiem veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā izskaidrots par atbildību, kas paredzēta par administratīvo likumpārkāpumu izdarīšanu.

Atstājiet komentāru