2022.gada 27. jūnijs

Malvīne, Malvis

Jēkabpils novada Dignājā nošauj suni, iespējamā vainīgā persona noskaidrota

Jēkabpils novada Dignājā nošauj suni, iespējamā vainīgā persona noskaidrota

17. martā Jēkabpils novadā tika nošauts suns. Policijā par notikušo sāka kriminālprocesu, un tajā pašā dienā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki noskaidroja iespējamo vainīgo personu. Šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana, informē VP ZRP vecākā speciāliste Dace Kalniņa. 

Ceturtdien, 17. martā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī tika saņemta informācija, ka Jēkabpils novada Dignājas pagastā kādai sievietei ir nošauts mājdzīvnieks – suns.  Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas uzsāka kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, un tajā pašā dienā tika noskaidrota iespējā vainīgā persona – 1954. gadā dzimis vīrietis, kurš savu vainu izdarītajā atzina. 

Nākamajā dienā, 18. martā, vīrietis tika atzīts par aizdomās turēto un viņam piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Vīrietis labprātīgi izsniedza šaujamieroci, ar kuru tika nošauts suns,  - vītņstobru karabīni ar optisko tēmekli. 

Atbilstoši Krimināllikuma 230. panta pirmajai daļai par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija vērš uzmanību, ka par, iespējams, klaiņojošiem dzīvniekiem ir jāziņo attiecīgajā pašvaldībā, kas vērtē, vai saimnieks ievēro dzīvnieka labturības prasības. Turklāt jāņem vērā, ka medīt ir aizliegts pilsētu teritorijā un vietās, kur nav reģistrēts medību iecirknis. 

Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Foto: Ilustratīvs attēls

Komentāri (0-1/1)

  • Samanta
    22.03.2022 17:51
    jācer,ka tas ir tas melnais,kas bieži apdraudēja cilvēkus,skrienot pa ceļu,bet neatrodoties īpašumā???

Atstājiet komentāru