2024.gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs, Arturs

Ruks: Ir pamats uzskatīt, ka Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem

Ruks: Ir pamats uzskatīt, ka Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem

Ir pamats uzskatīt, ka par sievietes nogalināšanu bērna un mātes acu priekšā meklētais Leons Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Apritot gadam kopš minētās traģēdijas, policija aizvien turpina izmeklēšanu, tomēr patlaban pieejamā informācija liekot domāt, ka Rusiņš ir miris. Policijas priekšnieks neprecizēja Rusiņa iespējamos nāves iemeslus vai apstākļus, tikai norādot, ka ir pamats uzskatīt, ka Rusiņš vairs nav starp dzīvajiem.

Policija turpina pārbaudīt jebkādus signālus par notikušo, tomēr tiesībsargi vairāk sliecas domāt, ka Rusiņu "piemeklējis nelabs gals".

Pārtraukt meklēšanas pasākumus policija gan pašlaik neplāno - "ja cilvēks ir dzīvs, viņš agrāk vai vēlāk tiks atrasts", pauda policijas priekšnieks.

Ruks uzsvēra, ka būtiski šajā gadījumā ir arī tas, ka procesa gaitā ir konstatētas sistēmiskas nepilnības, kas tiks uzlabotas

Jau ziņots, ka 2023.gada 16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Rusiņam bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 - par to, ka viņš nepilda lēmumu par aizsardzību pret vardarbību.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav izdevies aizturēt, bet vienlaikus nav izslēgts, ka viņš izdarījis pašnāvību.

Pārbaudes rezultātā Ģenerālprokuratūrā arī sākti divi kriminālprocesi, tajā skaitā par Rusiņa iespējami izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem - vajāšanu un draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesa bojājumu - pret cietušo tirdzniecības centra "Sēlija" stāvlaukumā. Minētajos kriminālprocesos izmeklēšanu veic Valsts policija.

Atstājiet komentāru