Lietuvas un Latvijas amatnieki un mājražotāji dodas pieredzes apmaiņā uz Aizkraukles un Jēkabpils novadiem
- Radio1.lv --
- 30 oktobris 2024 --
- 0Komentāri
Pirmajā dienā dalībnieki viesojās Neretas Novadpētniecības muzejā, veidoja māla traukus kopā ar keramiķi Zandu Rageli, apmeklēja izstādi vēstures liecību pazinēja un kolekcionāra Konradija Degro mājās, uzzināja Gricgales muižas kroga stāstus un piedalījās filca meisterklasē, kur katrs sev veidoja līdzi ņemamu suvenīru. Turpinājumā amatnieki un mājražotāji apskatīja arī Romalda Gurkļa izveidoto lielo koka figūru dārzu ar izstādītiem dažādiem filmu un multfilmu tēliem. Dienas noslēgumā dalībniekus ciemos uzņēma darbīgie melnā svēpētā māla cepļa "Velniņš" saimnieki. Viņi parādīja un pastāstīja par māla lipināšanas, veidošanas tehniku un dedzināšanas procesu, kura rezultātā māla trauki top melni.
Nākamā diena pavadīta Jēkabpils pusē. Amatnieki un mājražotāji viesojās Vīpes amatniecības centrā Māzers, kur apskatīja centra apmeklētāju paveiktos aušanas, šūšanas, adīšanas, keramikas, kokapstrādes darbus, centrā pieejamo aprīkojumu, uzzināja par amatniecības centra īstenotajām aktivitātēm un plāniem tuvākajā laikā. Katram dalībniekam bija iespēja izveidot savu vēja zvanu no māla.
Vizīte turpinājās ar ekskursiju Krustpils pilī un amatnieku veikala apmeklēšanu, kur varēja gan apskatīt, gan iegādāties Jēkabpils puses amatnieku darinājumus. Dalībnieki pusdienoja z/s “Sīmaņi” saimnieku mājās, kur ne tikai baudīja Sēlijai raksturīgu ēdienu, bet arī plašāk uzzināja par saimnieku galvenajām nodarbēm – ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu, medus apstrādi un krūmmelleņu audzēšanu.
Leimaņu amatu mājā “Rūķīši” dalībniekiem bija iespēja apmeklēt dažādas tematiskās istabas - aušanas, novadpētniecības, maizes, saimes, senlietu un Ulmaņlaika istabu. Vizītes noslēgumā amatnieki un mājražotāji devās uz Sēļu amatniecības centru “Rūme”, lai uzklausītu stāstījumu par amatniecības aktivitātēm un apskatītu centrā veidotos darbus. Pieredzes apmaiņas vizītes dalībnieki atzina, ka uzzinājuši daudz jauna, ieguvuši jaunas prasmes meistardarbnīcās, kā arī iedvesmojušies un guvuši sev vērtīgus iespaidus turpmākajam darbam.
Projekta kopējais finansējums ir 665 157,31 EUR (t.sk. Jēkabpils novada pašvaldības finansējums ir 210 024,17 EUR).
Avots: jekabpils.lv