Sākas pīļu medību sezona
Medniekiem jāņem vērā, ka šodien plkst.16 Latvijā sākas oficiālā pīļu medību sezona, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Elīna Ezeriņa.
Līdz 14.septembrim ūdensputnu medības būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15.septembra līdz 30.novembrim - katru dienu.
Atļauts medīt laučus, krīkļus, pelēkās pīles, platknābjus, meža pīles, prīkšķes, baltvēderes, garkakļus, brūnkakļus, cekulpīles, ķerras, melnās pīles un gaigalas.
Kontrolējošās iestādes, tostarp Dabas aizsardzības pārvalde, pievērsīs pastiprinātu uzmanību Medību noteikumu ievērošanai un noteiktajiem ierobežojumiem. Pārvalde atgādina, ka, medījot ūdensputnus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ir jāievēro konkrētās teritorijas noteikumos ietvertās prasības.
Tāpat medībās aizliegts izmantot svinu saturošus šāviņus un nedrīkst medīt īpaši aizsargājamās putnu sugas, piemēram, zivju ērgli un jūras ērgli, un nemedījamās putnu sugas, piemēram, cekuldūkuri, jūras kraukli, tumšo pīli un kākauli.
"Līdzīgi kā citus gadus pastiprinātu uzmanību pievērsīsim notiekošajam dabas liegumā “Lubānas mitrājs”, taču regulāri kontrolēsim arī citas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās," stāsta Pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas Kontroles un uzraudzības sektora vadītājs Dagnis Vasiļevskis.
Medniekiem pirms došanās ūdensputnu medībās jānoskaidro, vai medībām izvēlētā vieta neatrodas kādā no īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, vai teritorijai ir individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti atšķirīgi medību termiņi, kā arī pilnībā aizliegtas medības, piemēram, Kaņiera ezerā, uzsver pārvaldē.
Valsts policijas (VP) pārstāvji norāda, ka policijas darbinieki sadarbībā ar Valsts meža dienesta teritoriālo struktūrvienību darbiniekiem veiks nepieciešamos kontroles pasākumus ūdensputnu medību vietās, tāpat arī piebraukšanas vietās un uz ceļiem pēc medībām.
Īpašu uzmanību likumsargi pievērsīs aizliegumam medniekiem atrasties alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu ietekmē, medību dokumentācijai, medību munīcijas lietošanai.
Dodoties uz medību vietu, medniekam obligāti jābūt līdzi visiem nepieciešamajiem medību dokumentiem, proti, medību apliecībai, medību šaujamieroča glabāšanas un lietošanas atļaujai, kā arī mednieka sezonas kartei, uzsver policijā.
Lai izvairītos no iespējamiem nelaimes gadījumiem medību vietās, likumsargi aicina medniekus būt apzinīgiem un ievērot visus medību drošības noteikumus, kā arī uzmanīgi apieties ar šaujamieročiem.
Materiāls tapis sadarbībā ar BNS