2021.gada 20. septembris

Ginters, Guntra, Marianna

Jēkabpilī ugunsdzēsēji saukti uz daudzdzīvokļu māju, kur sadūmojumu radīja piededzis ēdiens

Jēkabpilī ugunsdzēsēji saukti uz daudzdzīvokļu māju, kur sadūmojumu radīja piededzis ēdiens

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Vakar no rīta Dārzu ielā Jēkabpilī četrstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens, radot nelielu sadūmojumu. 

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Tukuma novada Lestenes pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. 

Tūlīt sāksies jaunā apkures sezona, tāpēc VUGD atgādina, ka līdz 1.novembrim ir jāveic dūmvadu un cietā un šķidrā kurināmā apkures iekārtas tīrīšanu, savukārt ar gāzi kurināmas apkures iekārtas tīra reizi gadā. Degoši sodrēji ir bīstami, jo dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku. VUGD aicina iedzīvotājus apkures sezonai sagatavoties laicīgi!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 40 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Atstājiet komentāru