2021.gada 23. oktobris

Daina, Dainida, Dainis

Svētdien Krustpils pagastā ražošanas ēkā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Svētdien Krustpils pagastā ražošanas ēkā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Pagājušaqjās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17. septembra Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 29 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Svētdien plkst. 18.50 VUGD saņēma informāciju, ka Jēkabpils novada Krustpils pagastā vienstāva ražošanas ēkā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg šķeldas žāvēšanas kameras, skaidu ciklons, ventilācijas sistēma un šķeldas transporta līnija kopumā 500 m2 platībā. Šķeldas izvešanai tika piesaistīta objekta traktortehnika. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt vienu ēku un šķeldas novietni. Plkst. 22.57 liesmu izplatīšanos izdevās ierobežot un plkst. 04.54 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Tā dzēšanas darbos piedalījās Jēkabpils, Pļaviņu, Līvānu un Aizkraukles ugunsdzēsēji glābēji.

Svētdien vakarā Aizkraukles novada Jaunjelgavas pagastā dega zaru kaudze 20 m2 platībā. 

Sestdien Jēkabpils novada Kūku pagastā un Viesītes pagastā, Filozofu ielā Jelgavā un svētdien Viestura ielā Jēkabpilī ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja un no ceļa braucamās daļas novāca nolūzušu koku. 

Piektdien pēcpusdienā Tukuma novada Tumes pagastā divstāvu dzīvojamā mājā dega vadi elektrības sadales skapī un ārsienas siltinājums 1 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, mājas iedzīvotājs ar ugunsdzēsības aparātu bija uzsācis dzēšanas darbus. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja, vai konstrukcijās nenotiek degšana, un to konstatējot, pilnībā nodzēsa ugunsgrēku. 

Savukārt, Bauskas novada Iecavas pagastā lauka malā, grāvī dega dažādi sadzīves atkritumi un žagari 40 m2 platībā. 

Naktī no piektdienas uz sestdienu, plkst. 00.48, VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas novada Salgales pagastā garažās ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg četras garažas un divi transportlīdzekļi kopumā 250 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 03.21.

Plkst. 02.20 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Rīgas ielu Tukumā, kur vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji un grīdas pārsegums kopumā 2 m2 platībā. 

Neilgi pēc tam ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Smārdes pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota ēka 20 m2 platībā.

Sestdien vakarā Aizkraukles novada Jaunjelgavā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. 

Savukārt, Tukuma novada Džūkstes pagastā dega vienstāva pirts ēka un malka 30 m2 platībā. 

Sestdien vakarā, neilgi pirms pusnakts, Jelgavas novada Kalnciema pagastā dega dārza māja 25 m2 platībā. 

Visā Latvijā aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD saņēma 164 izsaukumus – 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 79 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru