2023.gada 6. jūnijs

Ardis, Ingrīda

Vakar ugunsgrēkā Jēkabpils novadā bojā gāja cilvēks

Vakar ugunsgrēkā Jēkabpils novadā bojā gāja cilvēks

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 13.49 tika saņemts izsaukums uz Jēkabpils novada Viesītes pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega istaba 20m2 platībā un mājoklī izveidojies spēcīgs piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja piedūmotās telpas un no ēkas iznesa cilvēku un nodeva to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Cilvēks ugunsgrēkā gāja bojā. Plkst. 17.10 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā dūmu detektora brīdinošo skaņu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja. 

Vakar Zemgalē tika saņemti arī divi izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Aizkraukles novada Pļaviņām, kā arī uz Jelgavas novada Kalnciema pagastu. 

Salam pieņemoties spēkā, iedzīvotāji arvien aktīvāk izmanto apkures ierīces. Tādēļ vēl jo vairāk ir svarīgi ievērot drošas ekspluatācijas noteikumus. Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātas apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim.

VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savas privātmājas drošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, redzamā un visiem pieejamā vietā novietojot ugunsdzēsības aparātu un ugunsdzēsības pārklāju, reizi gadā veicot dūmvada tīrīšanu, kā arī reizi desmit gados veicot elektrības pretestības mērījumus!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 54 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi. 

VUGD novēl drošus svētkus katrās mājās! Būsim apdomīgi un rīkosimies atbildīgi un droši!

Atstājiet komentāru