2022.gada 13. augusts

Elvīra, Velga

Jēkabpils reģionālā slimnīca organizē semināru ģimenes ārstiem par HIV

Jēkabpils reģionālā slimnīca organizē semināru ģimenes ārstiem par HIV

Ar mērķi plašāk iesaistīt ģimenes ārstus HIV infekcijas ierobežošanas pasākumos un stiprināt dažādu institūciju savstarpējo sadarbību un informācijas apmaiņu, Jēkabpils reģionālā slimnīca 12.janvārī organizēs informatīvu semināru ģimenes ārstiem par HIV infekciju, informē SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule.

Seminārs notiks tiešsaistes formā, 12.janvārī pl.14:00. Dalība seminārā – bez maksas. Pieteikšanās semināram, lai saņemtu pieeju tiešsaistei: seminari@jrslimnica.lv. Semināra mērķauditorija ir ģimenes ārsti, taču tā tēmas būs aktuālas arī pašvaldību darbiniekiem (sociālie darbinieki, utt.), kā arī ikvienam iedzīvotājam, lai vairāk uzzinātu par testēšanās iespējām, u.c. aktualitātēm. 

Kopš astoņdesmito gadu sākuma pasaulē ar HIV ir inficējušies jau gandrīz 75 miljoni cilvēku, un aptuveni 32 miljoni cilvēku ir miruši. Latvijā kopējais HIV reģistrēto gadījumu skaits kopš pirmā reģistrētā gadījuma 1987. gadā šobrīd ir pārsniedzis 8 tūkstošus. Laikā no 2015. – 2020. gadam mūsu valstī vidēji gada laikā ir diagnosticēti 335 jauni HIV gadījumi. Latvija jauno HIV gadījumu skaita ziņā, attiecinot pret iedzīvotāju skaitu, ES valstu vidū ieņem otro vietu. Kopš pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigām Latvijā kopumā no HIV/AIDS ir miruši vairāk nekā 2000 cilvēku. 2020. gadā – 140 cilvēki. 

Semināra darba kārtība: 
Pl.14:00-14:05 – Ievads, SIA “Jēkabpils reģionālās slimnīcas” valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova. 
Pl.14:05-14:20 – HIV aktualitātes un pakalpojumu saņemšanas iespējas – informācija ģimenes ārstiem, Dr.Iveta Jukšinska, infektoloģe, Daugavpils reģionālās slimnīcas infekciju slimību nodaļas infektologs
Pl.14:20-14:35 – Jēkabpils novada Sociālā dienesta Atkarību profilakses kabineta aktualitātes, Uljana Tihomirova
Pl.14:35-14:50 – HIV profilakses punktu (HPP) loma agrīnā HIV diagnostikā un pacientu iesaistē veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, Inga Bulmistre, SPKC, Slimību profilakses nodaļas HIV/AIDS konsultāciju kabineta sabiedrības veselības organizatore. 
Pl.14:50-15:00 – Jautājumi un atbildes.

Atstājiet komentāru