2022.gada 16. maijs

Edijs, Edvīns

Pēc nedēļas Latvijā publiskās vietās būs jāvelk medicīniskā maska vai FFP2 respirators

Pēc nedēļas Latvijā publiskās vietās būs jāvelk medicīniskā maska vai FFP2 respirators

No 25.janvāra publiskās vietās varēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta, otrdien lēma valdība. Skolēni varēs turpināt vilkt valsts nodrošinātās auduma maskas.

Izmaiņas paredzētas iedzīvotāju maksimālai drošībai lipīgākā Covid-19 omikrona varianta izplatības situācijā. 

Epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai anotācijā norādīts, ka medicīniskās sejas maskas un respiratori ir standartizēti un to efektivitātei ir starptautiski noteiktas konkrētas prasības. Tādēļ, pareizi lietojot medicīnisko sejas masku vai respiratoru, var garantēt to efektivitāti. Savukārt auduma maskām nekādu konkrētu prasību vai standartu nav. Tādējādi auduma maskas būtu optimāli lietot situācijās, kad medicīnisko masku skaits ir ierobežots un tās nepieciešamas mediķiem. Latvijā pašlaik tādas situācijas nav.

Grozījumos paredzēts izņēmums - skolēni un izglītības nozarē strādājošie. Veselības ministrijā pamatoja, ka šāds izņēmums ir pieļaujams izglītības procesā, jo tiek lietotas augstas kvalitātes auduma maskas, kas ir speciāli iepirktas. Savas auduma maskas skolēni varēs lietot arī sabiedriskajā transportā, savukārt citās sabiedriskajās vietās arī viņiem būs jālieto medicīniskā maska vai FFP2 respirators. Bērni no 7 līdz 12 gadiem visās sabiedriskajās vietās varēs turpināt lietot auduma maskas. 

Atbildot uz jautājumu par masku pieejamību maznodrošinātajiem, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis norādīja, ka valdība jau iepriekš lēmusi, ka maznodrošinātajiem un mazturīgajiem maskas izdalīs no valsts krājumiem. Viņi varēs saņemt katrs 50 maskas, ar kurām vajadzētu pietikt līdz ārkārtējās situācijas beigām februāra beigās.

Atstājiet komentāru