2022.gada 26. jūnijs

Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Jēkabpilī, Ķieģeļu ielā šonakt dzīvojamā mājā dega dzīvoklis, evakuēti 16 cilvēki

Jēkabpilī, Ķieģeļu ielā šonakt dzīvojamā mājā dega dzīvoklis, evakuēti 16 cilvēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 17. jūnija plkst. 6.30 līdz 20. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma  30 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Šonakt plkst. 2.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ķieģeļu ielu Jēkabpilī, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā deg istaba 15m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja 16 cilvēkus. Plkst. 3.40 ugunsgrēks likvidēts.

Svētdien plkst. 6.53 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jelgavas novada Valgundes pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies vienstāvu noliktavā, kas pilna ar kokmateriāliem. Plkst. 10.20 ugunsgrēks lokalizēts un tajā dega kokmateriālu noliktava 400m2 platībā,  malka 5m2 platībā un blakus esošā kokmateriālu kaudze 60m2 platībā. Ugunsgrēkā pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD)  mediķiem vērsās viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš nogādāts ārstniecības iestādē. Dzēšanas darbi pabeigti plkst. 16.22.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.30 tika saņemts izsaukums uz Tukuma novada Kandavas pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēka un vieglā automāšīna 111m2 platībā. Plkst. 7.32 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Aizkraukles novada Klintaines pagastā, kur sestdien dega skaidras 1m2 platībā, Dobeles novada Bērzes pagastā, kur dega atkritumi 10m2 platībā, savukārt svētdien Jēkabpils novada Mežāres pagastā, kur dega atkritumi 20m2 platībā.

Piektdien plkst. 22.20 saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Kalnciema pagastu, kur ūdenstilpē uz peldošas konstrukcijas atrodas trīs cilvēki. Notikuma vietā konstatēts, ka cilvēki ar peldošo konstrukciju iestrēguši niedrēs un saviem spēkiem nespēj nokļūt krastā. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus nogādāja krastā. Plkst. 23.12 darbi noslēgušies.

Sestdien plkst. 23.32 saņemts izsaukums uz Jēkabpils novada Krustpils pagastu, kur upē apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem. Notikuma vietā konstatēts, ka cilvēki krastā nokļuvuši saviem spēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji krastā nogādāja laivu.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 178 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 98 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru