2023.gada 8. decembris

Gunārs, Gunis, Vladimirs

VARAM paplašina pakalpojumu. Turpmāk “Attālinātais ierēdnis” būs pieejams arī Viesītē un Rubenē

VARAM paplašina pakalpojumu. Turpmāk “Attālinātais ierēdnis” būs pieejams arī Viesītē un Rubenē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) paplašina pakalpojuma “Attālinātais ierēdnis” pieejamību, informē VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Palielinot pašvaldību skaitu, kurās pieejams pakalpojums “Attālinātais ierēdnis”, vēl vairāk iedzīvotājiem ir pieejams attālinātas un personalizētas konsultācijas ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA), Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Valsts zemes dienesta (VZD) speciālistiem par vispieprasītākajām tēmām un jautājumiem. Pašlaik pakalpojums “Attālinātais ierēdnis” jau ir pieejams 15 valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) un plānots, ka no nākamā gada šis pakalpojumus tiks pakāpeniski piedāvāts visā VPVKAC tīklā. Pakalpojuma primāra mērķauditorija ir seniori un sociāli jutīgā, mazaizsargātā sabiedrības daļa reģionos, kuriem ir grūtības patstāvīgi tikt galā ar digitālo vidi.

VPVKAC, kur līdz šim bija pieejamas tikai klātienes un telefoniskās konsultācijas, turpmāk būs pieejamas arī attālinātās konsultācijas ar VID, VSAA un VZM speciālistiem par populārākajiem iedzīvotāju jautājumiem.

Ar VID speciālistu būs iespējams izrunāt kapitāla pieaugumu situācijās, kad tiek pārdots vai kā citādi jaunam īpašniekam nodots personīgais nekustamais īpašums.

VSAA eksperti konsultēs par vecuma un invaliditātes pensijām, kā arī slimības un vecāku pabalstiem, savukārt VZD pārstāvji atbildēs uz jautājumiem un konsultēs par visiem saviem pakalpojumiem.

VARAM norāda, ka jaunais pakalpojums kā pilotprojekts būs pieejams Alūksnes novada Alūksnē un Pededzes pagastā, Augšdaugavas novada Ilūkstē un Višķu pagastā, Balvu novada Viļakā, Bauskas novada Rundāles un Vecumnieku pagastā, Jēkabpils novada Rubenes pagastā un Viesītē, Olainē, Ropažu novada Stopiņu pagastā, Smiltenes novada Drustu pagastā, Gaujienas pagastā un Variņu pagastā, Valkas novada Ērģemes pagastā.

Jaunā pakalpojuma primāra mērķauditorija ir seniori un sociāli jutīgā, mazaizsargātā sabiedrības daļa reģionos, kuriem ir grūtības patstāvīgi tikt galā ar digitālo vidi.
VARAM skaidro, ka visi pārējie pakalpojumi, kā ierasts, būs pieejami VPVKAC klātienē.

Atstājiet komentāru