2023.gada 28. septembris

Lana, Sergejs, Svetlana

Krustpils pagastā sestdien degusi kūdra, pļava un mežs divu hektāru platībā

Krustpils pagastā sestdien degusi kūdra, pļava un mežs divu hektāru platībā

Jēkabpils novada Krustpils pagastā sestdien, 3.jūnijā, degusi kūdra, pļava un mežs divu hektāru platībā, kuru dzēšanā tika iesaistīti desmit ugunsdzēsēju ar divām autocisternām un divām vieglajām automašīnām, kurām uzstādīti augstspiediena sūkņi, kā arī seši Pļaviņu un Jēkabpils ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot divas autocisternas. Ugunsgrēku likvidēt izdevās tikai pēc pusnakts, informē VUGD pārstāve Viktorija Gribuste. 

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Lapskalna ielā Jelgavā dega zari un sausā zāle 50 m2 platībā, Ķieģeļu ielā Jēkabpilī piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtajā stāvā dega veļasmašīna 0,5 m2 platībā, Zaļās noras ielā Jaunjelgavā dega vienstāva dzīvojamās mājas jumts 4 m2 platībā, Upmalas ielā Bauskā pie veikala dega kartona kastes 1 m2 platībā, Jelgavas novada Svētes pagastā dega vienstāva pirts ēkas jumts 12 m2 platībā. Pļaviņu ielā Jēkabpilī ugunsdzēsēji glābēji noņēma zaru, kas bija uzkritis uz dzīvojamās mājas jumta. 

Naktī uz sestdienu Kalna ielā Bauskā un Bauskas novada Ceraukstes pagastā ugunsdzēsēji glābēji ar absorbentu savāca uz ceļa braucamās daļas no braucoša transportlīdzekļa izlijušu degvielu. Ceraukstes pagastā tika arī novērsta degvielas noplūde no šīs smagās automašīnas. 

Vakarpusē Sniega ielā Jelgavā dega vieglās automašīnas motortelpa 2 m2 platībā. 

Plkst. 20.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Kārklu ielu Tukumā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā dega pirts telpa un priekštelpa 25 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki un no ēkas pirmā stāva izglābts kaķis. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 22.45. 

Naktī uz svētdienu Jēkabpils novada Zasas pagastā dega siena ruļļi 5 m2 platībā. 

Svētdien Jēkabpils novada Sēlpils pagastā un Aizkraukles novada Sērenes pagastā dega vieglā automašīna 6 m2 platībā. Atašienes un Mežāres pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nolūzušu koku. 

Naktī uz pirmdienu Satiksmes ielā Jelgavā dega divi atkritumu konteineri 2 m2 platībā. 

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 2. jūnija plkst. 6.30 līdz 5. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 27 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem un vēl četri izsaukumi bija maldinājums. Viens no tiem svētdienas vakarā Jēkabpilī uz Pils rajonu (attēlā), kur sākotnējā informācija liecināja, ka Pils rajonā Jēkabpilī piecstāvu dzīvojamā mājā skan dūmu detektors. Pārmeklējot ēku, degšana netika konstatēta. 

Aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 167 izsaukumus – 82 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā astoņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 55 uz glābšanas darbiem, bet 30 izsaukumi bija maldinājumi.

Aculiecinieka foto

Atstājiet komentāru