2025.gada 19. janvāris

Alnis, Andulis

Jēkabpils reģionālā slimnīca iegādājusies jaunas iekārtas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas nodaļai (PAPILDINĀTS AR FOTO)

SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" iegādātas jaunas iekārtas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas nodaļai:

Elektroterapijas iekārtas, 2 gab.
Ultraīsviļņu terapijas iekārta
Limfodrenāžas iekārta
Magnetoterapijas iekārtas, 2 gab.
Ultraskaņas terapijas iekārtas, 2 gab.
Fizikālā medicīna un rehabilitācija 21. gadsimta medicīnā.

Fizikālā terapija ir dažādu fizikālo faktoru (elektrības, siltuma, aukstuma, ūdens) izmantošana medicīnā.

Fizikālā medicīna arī mūsdienās nav zaudējusi savu aktualitāti. Ir daudzas saslimšanas, kuru ārstēšanā paralēli citām metodēm – medikamentozām, ķirurģiskām – ir lietderīgi izmantot arī fizikālo terapiju ātrākas atveseļošanās un rehabilitācijas nolūkā.

Īpaši efektīva fizikālā terapija ir:

dažādas izcelsmes sāpju terapijā;
subakūtu un hronisku iekaisuma procesu gadījumā audos un orgānos;
traumu seku likvidācijā, arī rētaudu ārstēšanā;
locītavu un mugurkaula deformāciju gadījumos;
perifērās nervu sistēmas traumu un saslimšanu gadījumos;
asinsrites traucējumu gadījumā;
matu izkrišanas gadījumos.
Kā tiek veiktas fizikālās procedūras?

Fizikālās procedūras tiek veiktas kursa veidā, kur viens apmeklējuma kurss sastāda 8 līdz 12 apmeklējuma reizes. Tās ieteicams veikt katru dienu vai ik pa pārdienām. Fizikālo procedūru mērķis ir atjaunot traucētās kustības un darba spējas, mazināt sāpes. Fizikālās terapijas metodes lieto sāpju, tūskas un iekaisumu mazināšanai. Savukārt, kombinējot iepriekšminētās terapijas metodes ar locītavu mobilizāciju vai mugurkaula trakciju, kustības pamazām tiek atjaunotas.

Kas nepieciešams, lai sāktu ārstēšanos?

Lai sāktu ārstēšanos nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums ar precīzu diagnozi un izvēlēto manipulāciju. Ja pacients ar precīzu diagnozi tiek sūtīts vispirms uz ambulatoro konsultāciju pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, konsultācijas laikā tiek saplānots ārstēšanās kurss, ņemot vērā pacienta galvenās problēmas un sūdzības. Pacients tiek nosūtīts uz fizikālās medicīnas procedūrām, un/vai pie fizioterapeita, ergoterapeita, audiologopēda, uz masāžas procedūrām. Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas nodaļas komanda nodrošina pacientiem daudzpusīgu veselības stāvokļa izvērtēšanu, atbilstoši veic ārstēšanu gan valsts finansējuma, gan maksas pakalpojumu ietvaros. Ir iespēja saņemt gan stacionāro, gan ambulatoro palīdzību.

Rehabilitācijas process ietver daudzas disciplīnas, tāpēc tiek veidots komandas darbs. Mūsu komandā darbojas dažādu jomu sertificēti speciālisti – 2 fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, 7 fizioterapeiti, audiologopēde, 2 ergoterapeiti, 2 masieri, 3 fizikālās medicīnas māsa un virsmāsa.

Pieteikšanās uz konsultācijām pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta ar e-pierakstu, avi zvanot reģistratūrai 62203333. Valsts kvotu ietvaros, rehabilitologa konsultācijas pieejamas veicot pacienta līdzmaksājumu.

Ja nosūtījumā minētas konkrētas fizikālās procedūras – pieteikšanās fizikālo procedūru saņemšanai ambulatorajā daļā 403. kabinetā., 4. stāvā vai informācija zvanot 65237834.

Fizioterapijas nodarbības ir ārstniecisko vingrojumu un speciālu fizioterapijas tehnoloģiju (mīksto audu tehnikas, locītavu mobilizācija u.c.) izmantošanas atveseļošanās procesā. Ambulatorā daļa, 3. stāvs, 301-309. kabinets.

Ievērībai! Bērniem līdz 18 gadu vecumam ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu fizikālās procedūras ir bez maksas. Pieaugušajiem – maksas pakalpojums. Maksas pakalpojumi tiek sniegti saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi.

Pie mums pieejamās procedūras:

Elektroterapija
elektroforēzes (ar pretsāpju, pretiekaisuma medikamentiem)
impulsstrāvas – sinusoidāli modulētas strāvas (SMS), DD, TENS, u.c.
Magnetoterapija
Magnetolāzerterapija
Darsonvalizācija
Ultraskaņas terapija ar medikamentiem
Ultraīsviļņu terapija (UVČ), mikroviļņu terapija
Aerosolterapija – inhalācijas
Gaismas terapija – bioprotons
Pressoterapija – limfodrenāža (jauns pakalpojums)
Limfodrenāžas zābaki (pressoterapija)

“Ātrās palīdzības” procedūra gan pietūkušām kājām, gan pret celulītu.

Pressoterapija veiksmīgi cīnās ar dažādas izcelsmes tūsku –

uzlabojot limfodrenāžu,
ievērojami samazina ķermeņa izmērus,
efektīvi mazina celulīta izpausmes,
uzlabo ādas tonusu un elastību,
mazina „apelsīna mizas” efektu ādai.
Limfodrenāžas zābaki – visiem, kam ir mazkustīgs dzīvesveids ieteicama presoterapija – „Gaisa zābaki”

Kas ir „gaisa zābaki”?

Spiediens automātiski un vienmērīgi tiek iespiests manšetēs, veidojot maigus, ritmiskus spiediena viļņus. Spiediena daudzumu un uzpildīšanās ātrumu ir iespējams regulēt individuāli.

Kā notiek limfodrenāža ar “gaisa zābakiem”?

Pec procedūras tiek stimulēta un uzlabojas kuņģa zarnu trakta darbība.

Ar presoterapijas palīdzību tiek nostiprinātas vēdera sieniņas.

Tā ir vēl viena metode cīņai ar celulītu.

Pressoterapija ieteicama:

limfas cirkulācijas traucējumiem,
tūskas, muskuļu pārslodzes,
ādas tonusa un elastības uzlabošanai,
pie celulīta,
aptaukošanās.

Rezultāti pēc procedūras:

Jau pēc pirmās procedūras rezultāti ir sajūtami, apskatāmi un izmērāmi. Kājas kļūst vieglas kā dūjas – gluži vai gribas lidot pāris centimetrus virs zemes. Un ne velti! Gaisa zābaki samazina augšstilbu, gurnu, sēžamvietas, vēdera un augšdelmu apkārtmērus, uzlabo ādas stāvokli – tā klūst gludāka, veicina šlakvielu izvadi un, protams, uzlabo ķermeņa formas, atbrīvojot problēmzonas no celulīta un piešķirot tām tvirtumu. Pressoterapija veiksmīgi cīnās ar dažādas izcelsmes tūsku – uzlabojot limfodrenāžu, ievērojami samazina ķermeņa izmērus, efektīvi mazina celulīta izpausmes, uzlabo ādas tonusu un elastību, mazina „apelsīna mizas” efektu ādai.

Kādos gadījumos nevar izmantot procedūru:

dziļa asinsvadu tromboze,
infekcijas (iekaisumi, limfangīts),
smags endartrīts un artrīts (3 un 4 stadija),
sirds nepietiekamība,
hemofilija,
paaugstināta kapilāru sieniņas jutība,
grūtniecība.

Iekārtas iegādātas ERAF projekta  “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” ietvaros, kā arī par SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” budžeta līdzekļiem.

Avots: jrslimnica.lv
Foto: Jēkabpils reģionālā slimnīca/Facebook

Atstājiet komentāru