2024.gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs, Arturs

Policija nedēļas garumā pastiprināti uzraudzīs satiksmi uz ceļiem

Policija nedēļas garumā pastiprināti uzraudzīs satiksmi uz ceļiem

No sestdienas, 16. septembra, nedēļas garumā līdz 22. septembrim Eiropas Savienības ES) dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla (ROADPOL) organizētā akcija "ROADPOL drošības dienas", kuru laikā policija pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmi, informēja Valsts policijā, portālu Radio1.lv informēja
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Bagdone.

Akcijas laikā 20. septembrī norisināsies Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Akcijas mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

"Šī brīža statistika diemžēl aizvien nav iepriecinoša – Latvijā šogad astoņos mēnešos notikuši 12 263 ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā gājuši 89 satiksmes dalībnieki, bet 2799 ievainoti. Pērn šādā pat periodā bija notikuši 12 624 ceļu satiksmes negadījumi, tajos bojā gāja 73 personas, bet ievainotas bija 2766," skaidroja policijā.

Drošības nedēļas laikā uz Eiropas ceļiem policija pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmi, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē.

Arī Valsts policija Latvijas teritorijā papildus ikdienas satiksmes uzraudzībai pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs satiksmes dalībniekus, uzsvaru liekot gan uz mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, gan autovadītājiem, gan arī pareizu pasažieru pārvadāšanu – tiks kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana.

Tāpat likumsargi pastiprināti kontrolēs ātrumu. Visas nedēļas garumā policija skaidros riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos.

ROADPOL drošības nedēļas kopējais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti pievēršot uzmanību tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei. Lai kopīgiem spēkiem šo mērķi sasniegtu, Valsts policija atgādināja, cik svarīgi būt uzmanīgiem un ievērot vienkāršas prasības ceļu satiksmē. Katram satiksmes dalībniekam ir jāsaprot, ka no viņa rīcības var būt atkarīga kāda cita satiksmes dalībnieka drošība un pat dzīvība, norādīja policijā.

Atstājiet komentāru