2024.gada 24. februāris

Diāna, Dina, Dins

Notikušas pirmās “Apkaimes sarunas” Jēkabpils novada laukos: Atašienē, Vīpē un Variešos

Notikušas pirmās “Apkaimes sarunas” Jēkabpils novada laukos: Atašienē, Vīpē un Variešos

Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” janvārī uzsāka pirmās Apkaimes sarunu tikšanās Atašienē, Vīpē un Variešos. Apkaimes sarunas ir viena no Sabiedrības integrācijas fonda administrētā NVO fonda projekta “Senioru darījums: lauku senioru balsis Latvijā” aktivitātēm, informē Vidusdaugavas NVO centra projekta vadītāja Lāsma Lapiņa.

Mājīgā atmosfērā un sirsnīgās sarunās atnākušie iedzīvotāji dalījās pārdomās par dzīvi savā ciemā un novadā, ikdienu, sasāpējušiem jautājumiem un iedvesmojošiem brīžiem, pastāstīja arī par vaļaspriekiem un talantiem. Kaut gan visi ir gana aktīvi savā ikdienā, nonāca pie secinājuma, ka pietrūkst šādu tikšanās reižu, kurās pārrunāt aktuālo un satikties plašākā lokā. Apkaimes sarunu mērķis ir izzināt lauku senioru vajadzības – jautājumus, kurus varam risināt kopīgi, kā arī apzināt resursus un prasmes, kas piemīt senioriem un ko viņi var nodot un mācīt citiem. Vidusdaugavas NVO centrs pārstāvji savukārt informē par biedrības un tās struktūrvienību darbību, citām NVO sektora norisēm, par līdzdalības iespējām, kā arī pārrunājam novada aktualitātes.

Katrā no Apkaimes sarunu vietām iesākumā uz tikšanos atnāk aktīvākie kopienu seniori – ar viņiem dibinām kontaktus iesaistei turpmākās projekta aktivitātēs un NVO darbā. Ceram, ka turpmāk pievienosies vēl citi interesenti.

Apkaimes sarunas turpināsies arī februārī un martā, iespējams, aprīlī. Ja vēlaties mūsu biedrības komandu satikt arī savā apkārtnē, lūdzu sazinieties ar kādu no aktivitātes koordinatoriem:
•    Dignājas, Leimaņu, Kalna, Zasas, Dunavas, Rubenes, Asares, Gārsenes, Ābeļu, Aknīstes pagasti un Aknīstes pilsēta, zvanot Ivetai Vārnai, tālr. 29275368
•    Viesītes pilsēta, Viesītes, Saukas, Elkšņu, Rites, Salas, Sēlpils pagasti, zvanot Ligitai Kadžulei, tālr.26526895
•    Krustpils, Variešu, Kūku, Vīpes, Mežāres, Atašienes pagasti, zvanot Lilijai Grugulei, tālr. 26 519 231
•    Vai sazinieties ar projekta aktivitāšu koordinatori Ligitu Upīti, rakstot info@vidusdaugavasnvo.lv

Projekts turpināsies līdz 2024.gada 31.oktobrim. Ir paredzētas vēl citas vairākas aktivitātes senioriem un pirmspensijas vecuma cilvēkiem, piemēram, pieredzes apmaiņas pasākumi citviet Latvijā, senioru nometne “Stiprs. Laimīgs. Seniors!”, diskusijas ar valsts un pašvaldību pārstāvjiem u.c.

Paldies par silto uzņemšanu Atašienes Tautas namam “Annas sāta”, Vīpes Tautas namam un Variešu Tautas namam !

Komentāri (0-3/3)

 • A
  06.02.2024 18:53
  Atdevuši to pasēdēšanas naudu skolu saglabāšanai Vīpē,Atašienē u.c. Āksti gatavie. Izdomā muļķības un apspēlē tās.
 • Tukšs raksts!
  06.02.2024 12:53
  "sarunās atnākušie iedzīvotāji dalījās pārdomās par dzīvi savā ciemā un novadā, ikdienu, sasāpējušiem jautājumiem un iedvesmojošiem brīžiem, pastāstīja arī par vaļaspriekiem un talantiem."

  Konkrēti, par ko atnākušie cilvēki runāja? Vai tad tiešām nevar uzrakstīt sakarīgu rakstu? Kas te ar mūsu medijiem notiek?
 • no laukiem
  06.02.2024 12:48
  Reāli kāds ieguvums no šīm sarunām un kāds pienesums lauku teritorijai ? Vienīgi Vidusdaugavas projekta bīdītājām alga un nekas vairāk. Vienas tādas pašas jau sadalīja Jēkabpili ar mietiem .Tagad viena puse oficiāli ir Sēlija līdz pašai Ventspilij, bet otra- Latgale līdz Daugavpilij un Rīgai. Citām kultūrvēsturiskjām zemēm tādu uzrakstu nav.Pašvaldība neiebilst un ļauj māžoties, jo bija taču kāds, kurš saskaņoja uzrakstu likšanu,jeb tas atkal kārtējo reizi ir noslēpums.....

Atstājiet komentāru