2024.gada 24. februāris

Diāna, Dina, Dins

Sestdien Jēkabpils novadā ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks (PAPILDINĀTS)

Sestdien Jēkabpils novadā ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks (PAPILDINĀTS)

(Pievienota 3.rindkopa)

Sestdien ugunsgrēkos Augšdaugavas novadā un Jēkabpils novadā gājuši bojā trīs cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Sestdien ap plkst.22 saņemta informācija, ka Jēkabpils novadā, braucot pa ceļu, redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka vienstāva koka un ar skārdu apšūta ēka jau deg ar atklātu liesmu pilnā 45 kvadrātmetru platībā un tai ir iebrucis jumts. Dzēšanas darbu laikā atrasts bojāgājušais. Ugunsdzēsēji darbu notikuma vietā noslēdza plkst.00.47.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros svētdien Jēkabpils novada Kalna pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā, Madonas ielā Jēkabpilī konteinerā dega atkritumi 8 m2 platībā.

Sestdien plkst.14.14 VUGD saņēma informāciju, ka Augšdaugavas novadā pa vienstāva dzīvojamās mājas logu nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā un pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji tajā atrada divus bojāgājušos. Vienstāva dzīvojamā mājā dega istaba pilnā 15 kvadrātmetru platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās pussešos vakarā.

Savukārt plkst.22.35 VUGD saņēma informāciju, ka Patversmes ielā, Rīgā, piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī deg istaba un gaitenis kopumā 30 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki, no kuriem divi ugunsgrēkā cieta. Glābēji evakuēja vēl trīs cilvēkus un divus izglāba, no kuriem viens bija cietis ugunsgrēkā. Kopumā ugunsgrēkā cieta trīs cilvēki. Ugunsdzēsēji darbu notikuma vietā noslēdza plkst.00.44.

Sestdien neilgi pēc plkst.7 no rīta Bauskas novada Īslīces pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji viena kvadrātmetra platībā. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki.

Pusdeviņos vakarā ugunsdzēsēji devās uz Lilastes ielu, Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1 kvadrātmetra platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no dzīvokļa evakuējās divi cilvēki, kuri negadījumā cieta un nodoti NMPD darbiniekiem. Ugunsdzēsēji pārbaudīja, vai sadūmojums nav izplatījies uz citiem dzīvokļiem, un izvēdināja telpas.

Uz Bauskas novada Taurkalnes pagastu VUGD saņēma izsaukumu plkst.20.51. Tur vienstāva dzīvojamā mājā dega virtuve un sadzīves mantas 15 kvadrātmetru platībā un starpstāvu pārsegums 10 kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās kaimiņi no mājas evakuēja cilvēku. Ugunsdzēsēji darbu notikuma vietā noslēdza plkst.23.

Pavisam aizvadītajā diennaktī, no sestdienas, 10.februāra plkst.06.30 līdz 11.februāra 06.30, VUGD saņēma 40 izsaukumus, no tiem - 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem un vēl desmit izsaukumi bija maldinājumi.

Atstājiet komentāru