2024.gada 22. maijs

Emīlija, Zenots

Jēkabpilī pulcēsies kopienu aktīvisti no Latgales

Jēkabpilī pulcēsies kopienu aktīvisti no Latgales

Ceturtdien, 16.maijā, Krustpils pilī, Jēkabpilī, Izglītības iniciatīvu centrs organizēs "Darbīgo kopienu simpoziju", kurā tiksies aktīvie iedzīvotāji no visas Latgales, lai dalītos pieredzē par kopienu aktivizēšanu un saliedēšanu, informēja pasākuma pārstāvji.

Iniciatīvā "Darbīgās kopienas" reģiona kopienu līderi jau piekto gadu stiprina sadarbības, pilsoniskās līdzdalības prasmes un motivāciju uzlabot savu dzīves vidi. Kopš 2019.gada Latgalē nodibināti desmit kopienu resursu centri, atbalstītas 32 kopienu iniciatīvas un kopumā "Darbīgo kopienu" aktivitātēs iesaistījušies ap 6000 dalībnieku. Simpozijā pirmoreiz klātienē tiksies visu Latgales darbīgo kopienu pārstāvji, lai dalītos pieredzē un labajā praksē, kā arī gūtu idejas turpmākajām aktivitātēm.

Simpozijā piedalīsies ap 70 dalībnieku. Simpozija laikā dalībnieki un viesi uzzinās vairāk par iniciatīvu "Darbīgās kopienas", tās pirmsākumiem un rezultātiem, iepazīsies ar desmit aktīvākajām Latgales kopienām, kā arī kopā ar pašvaldību pārstāvjiem diskutēs par to, kāda ir kopienu loma reģiona attīstībā. Savukārt simpozija otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja tīkloties. Visas dienas garumā būs apskatāma foto izstāde "Labākai dzīvei stiprās kopienās!" par īstenotajām kopienu iniciatīvām Latgalē.

Iniciatīvu "Darbīgās kopienas" Latgales reģionā 2019.gadā aizsāka biedrība "Izglītības iniciatīvu centrs" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un Latgales pašvaldībām. Iniciatīvā organizēti izglītojoši semināri un darbnīcas pedagogiem un kopienu aktīvistiem, nostiprinot sadarbības, pilsoniskās līdzdalības prasmes un motivāciju īstenot kopīgas aktivitātes savas dzīves vides uzlabošanai. Krāslavas, Augšdaugavas, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes novados, kā arī Daugavpils pilsētā izveidoti kopumā 10 kopienu resursu centri. Īstenoti arī trīs kopienu iniciatīvu konkursi, kuros finansiālu atbalstu savu ideju īstenošanai saņēmušas 32 idejas. Piecu gadu laikā dažādās Darbīgo kopienu iniciatīvas aktivitātēs iesaistījušies ap 6000 dalībnieku, kuri pārstāv dažādas kopienas un vairāk nekā 300 iestādes un organizācijas.

Atstājiet komentāru