2024.gada 22. septembris

Maigurs, Mārica, Māris

BK Jēkabpils LBL piektā uzvara sešās spēlēs

26. oktobra „Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē BK „Jēkabpils” pārliecinoši ar rezultātu 86:73 uzvarēja BK „Liepāja/Triobet”. Pēc šīs uzvaras jēkabpilieši šobrīd LBL pamatturnīra tabulā atrodas otrajā vietā.

Spēles sākumu komandas aizvadīja ļoti rezultatīvi. Pirmajā ceturtdaļā BK „Jēkabpils” izcēlās ar izcilu precizitāti metienos - līdz ceturtdaļas astotajai minūtei visi veiktie metieni bija precīzi. Pateicoties BK „Jēkabpils” lieliskajam sniegumam uzbrukumā, ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 31:25 par labu mūsējiem. Šajā ceturtdaļā spilgtu sniegumu parādīja Trojs Bārnijs, kurš guva 11 punktus Jēkabpils komandas labā.

Otrajā ceturtdaļā metienu precizitāte nedaudz kritās un tam sekoja uzbrukuma dinamikas atslābums - divas minūtes komandas nespēja gūt punktus. BK „Liepāja/Triobet” agresīvā spēle uzbrukumā palīdzēja izlīdzināt punktu starpību līdz pieciem punktiem, taču ne uz ilgu laiku. BK „Jēkabpils” turpmāk izmantoja pretinieku kļūdas un veica precīzus metienus, kas palīdzēja atjaunot divciparu punktu pārsvaru. Rezultāts pēc pirmā puslaika 51:39 Jēkabpils labā.

Trešajā ceturtdaļā pretinieku komanda turpināja cīņu aizsardzībā, kad BK „Jēkabpils” komandā bija vērojams enerģijas kritums, kas noveda pie neprecizitātēm uzbrukumā. Neskatoties uz to, BK „Jēkabpils” precīzu metienu rezultātā izdevās noturēties ar 11 punktiem vadībā. Rezultāts pēc trešās ceturtdaļas 64:53 (13:14).

Ar agresīvu aizsardzību ceturtajā ceturtdaļā, BK „Liepāja/Triobet” ceturtdaļas trešajā minūtē izlīdzināja punktu starpību līdz četriem punktiem. BK „Jēkabpils” uz esošo situāciju atbildēja ar veiksmīgiem metieniem no groza apakšas un atkārtoti izmantoja katru liepājnieku komandas veikto kļūdu savā labā. Spēles beigās ar 13 punktu pārsvaru BK „Jēkabpils” pieredze svinēja pārliecinošu uzvaru pār liepājnieku komandas jaunību (86:73).

Rezultatīvākie spēlētāji BK „Jēkabpils” sastāvā: Rinalds Sirsniņš un Trojs Bārnijs ar 21 gūtiem punktiem, Mārtiņš Kravčenko – 16 punkti.

„Uzvara tika gūta ar smagu darbu. Izpaudās mūsu spēlētāju individuālā meistarība. Pieredze un individuāla meistarība ir tas, kas nosver svaru kausu mūsu pusē. Veiksmīgi bija arī veiktie metieni - metām ar augstu procentu. Jānovērtē precīzais darbs aizsardzībā, viņi strādāja ļoti smagi. Spēlētāji parādīja raksturu, cīnījās un nepadevās zem spiediena un beigās izdevās izcīnīt uzvaru,” spēli komentēja BK „Jēkabpils” galvenais treneris Edgars Teteris.

Aldaris LBL, 26.oktobris

BK „Jēkabpils” – BK „Liepāja/Triobet” 86:73 (31:25, 20:14, 13:14, 22:20)
Jēkabpils: Sirsniņš 21 (3p. - 5/9, 5kļ), Bārnijs 21 (4kļ), Kravčenko 16 (3p. - 4/5, 5rp), Veselovs 11, Hlebovickis 9 (8ab, 4bm), Virsis 4, Pozņaks 2 (8ab), Randls 2.

Nākošo nedēļu BK „Jēkabpils” aizvadīs izbraukuma spēlē Baltijas Basketbola līga (BBL) ietvaros. 29.oktobrī BK „Jēkabpils” vs „Tallin Kalev” (Igaunija), 3.novembrī pretinieks – BK „Pyrinto” (Somija).

Kārtējā LBL spēle notiks 6. novembrī plkst. 19:30 mājās pret BK „BA Turība”.

Basketbola klubu “Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, “LDZ Cargo”, SIA “PMK”, SIA “Pata”, SIA “Mikor”, AS “LNK industries”.