2024.gada 22. septembris

Maigurs, Mārica, Māris

BK „Jēkabpils” pārliecinoši uzvar BK „Barons Kvartāls”

Trešdien, 2. oktobrī „Aldaris” Latvijas basketbola līgas sezonas pirmajā spēlē BK „Jēkabpils” mājas laukumā sakāva pretinieku komandu BK „Barons Kvartāls” ar rezultātu 75:56.

Pēc Latvijas Basketbola savienības prezidenta Valda Voina un BK „Jēkabpils” prezidenta Leonīda Salceviča svinīgās uzrunas, atklājot sezonu, BK „Jēkabpils” jau pirmajā spēles ceturtdaļā parādīja pārākumu, ceturtdaļu beidzot ar 9 punktu pārsvaru (22:13).

Otrajā ceturtdaļā situācija uz laukuma būtiski nemainījās. Pateicoties augstajai tālmetienu realizācijai, BK „Jēkabpils” izdevās pārsvaru palielināt. Rezultāts pēc pirmā puslaika 43:29 mājinieku labā.

Trešajā ceturtdaļā spēle nedaudz izlīdzinājās, taču tas bija vājš mierinājums viesiem, jo rezultāta starpību izdevās samazināt tikai par diviem punktiem (59:47).

BK „Jēkabpils” pēdējā spēles ceturtdaļā spēli noveda līdz loģiskam iznākumam, uzvarot BK „Barons Kvartāls” ar pārliecinošu rezultātu 75:56

Spēles likteni lielā mērā izšķīra tālmetienu realizācija: BK „Jēkabpils” – 57,1%, BK „Barons Kvartāls” – 15,8%.

Rezultatīvākais BK „Jēkabpils” sastāvā – Trojs Maršals Bārnijs (Troy Marshall Barnies), kurš spēles laikā guva 22 punktus, Kamerons Kliffords Runders (Cameron Clifford Runders) komandas labā guva 18 punktus. Trešais rezultatīvākais spēlētājs – Jānis Pozņaks (11 punkti).

BK „Jēkabpils trenera Edgara Tetera komentārs par spēli: „BK „Jēkabpils” aizvada jau otro sezonu - komanda ir pamatoti ambicioza. Starpsezonas laikā esam pietiekoši labi pastrādājuši, piesaistot labus spēlētājus komandai. Atliek šo puzli salikt kopā un parādīt savas ambīcijas laukumā. Kā tas izdosies – rādīs sezona. Pirmā spēle rāda, ka daļēji mēs esam uz pareizā ceļa, bet pēc pirmās spēles secinājumus izdarīt ir pāragri. Potenciāls mums ir, puiši treniņos strādā ar lielu atdevi – rezultātiem ir jābūt!”

„Aldaris” LBL nākamā sezonas spēle tiks aizvadīta izbraukumā pret BK „Ventspils” 5. oktobrī.

Pirmā nozīmīgā sezonas spēle Baltijas basketbola līgas ietvaros notiks jau 8. oktobrī izbraukumā pret komandu „Tarvas”.

2013./2014. gada sezonas BK „Jēkabpils” sastāvs: Kaspars Cipruss, Jānis Pozņaks, Pāvels Veselovs, Rinalds Sirsniņš, Michal Hlebowicki, Troy Marshall Barnies, Cameron Rundles, Oskars Virsis, Mārtiņš Kravčenko, Edgars Leja, Artis Arnītis.

Basketbola klubu "Jēkabpils" atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, "LDZ Cargo", SIA „PMK”, SIA „Pata”, SIA „Mikor”, SIA “LNK industries”.