2024.gada 22. septembris

Maigurs, Mārica, Māris

BK „Jēkabpils” Somijā piekāpjas BK „Pyrinto”

3. novembrī Baltijas Basketbola līgā (BBL) BK „Jēkabpils” Somijā tikās ar BK „Pyrinto” un spraigā cīņā piekāpās mājiniekiem ar rezultātu 80:87. Jēkabpiliešiem šī bija jau ceturtā spēle BBL turnīrā.

Pirmo ceturtdaļu komandas uzsāka līdzīgi, taču ceturtdaļas vidū BK „Pyrinto” veica vairākus precīzus metienus, palielinot punktu pārsvaru. Pirmais spēles nogrieznis BK „Jēkabpils” noslēdzās ar 6 punktu deficītu (18:24).

Otrās ceturtdaļas septītajā minūtē BK „Jēkabpils” izlīdzināja spēles rezultātu un pirmo puslaiku noslēdza ar vienu punktu pārsvaru (38:37).

Otrajā puslaikā BK „Pyrinto” sāka agresīvāk spēlēt uzbrukumā. Trešās ceturtdaļas vidū pretinieki trīs minūšu laikā guva 12 punktus pēc kārtas, noslēdzot ceturtdaļu ar rezultātu 54:68 BK „Pyrinto” labā.

Ceturtajā ceturtdaļā BK „Jēkabpils” uzlaboja metienu precizitāti un spēli aizsardzībā. Ceturtdaļas vidū „lūši” guva 9 punktus pēc kārtas, kas ļāva samazināt rezultāta starpību līdz trīs punktiem, taču spēles beigu daļu veiksmīgāk aizvadīja somi. Neskatoties uz to, ka ceturto ceturtdaļu BK „Jēkabpils” izdevās uzvarēt (26:19), spēli Somijā uzvarēt neizdevās. Spēles beigu rezultāts 80:87, BK „Pyrinto” labā.

BK „Jēkabpils” rezultatīvākie spēlētāji: Rinalds Sirsniņš – 20 punkti; Pāvels Veselovs – 17 punkti (11 punktus guva jau pirmajā ceturtdaļā). Neskatoties uz pirmsspēles bažām par gūto traumu, spēli aizvadīja arī Trojs Bārniss, komandas labā gūstot 13 punktus.

BBL, 3. novembris

„Jēkabpils” – „Pyrinto” 80:87 (18:21, 20:16, 16:31, 26:19)
„Jēkabpils”: Sirsniņš 20 (6 rezult. piesp.), Veselovs 17 (11 ab), Bārniss 13 (6 ab), Kravčenko 9, Hlebovickis 9 (9 ab), Randerss, 6 Virsis 4, Pozņaks 2 (11 ab), Leja, Arnītis.

Šobrīd BBL A grupas turnīra tabulā BK „Jēkabpils” pirmo vietu dala ar basketbola klubiem: „Tarvas”, „Tallinna Kalev”, „Valmiera” (divas uzvaras četrās spēlēs).

Nākošā BBL spēle 10. decembrī tiks aizvadīta Latvijā, Vidzemes Olimpiskajā centrā pret BK „Valmiera”.

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo”, SIA „PMK”, SIA “Pata”, SIA „Mikor”, AS „LNK industries”.