2024.gada 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Izcīnīta pārliecinoša uzvara pār LBL debitantiem

30. novembrī „Aldaris” Latvijas Basketbola līgā BK „Jēkabpils” aizvadīja divpadsmito spēli šosezon - pret debitantiem BK „Saldus”. Jēkabpilieši mājas spēlē pārliecinoši uzvarēja pretiniekus ar rezultātu 91:71.

Jau pirmajā spēles ceturtdaļā BK „Jēkabpils” parādīja, ka ir saimnieki laukumā un ar agresīvu spēli izvirzījās vadībā. Otrajā ceturtdaļā „lūši”, pateicoties veiksmīgai spēlei aizsardzībā, turpināja palielināt pārsvaru. Spēles pirmais puslaiks noslēdzās ar divdesmit punktu pārsvaru - 50:30.

Trešās ceturtdaļas sākumā BK „Jēkabpils” sasniedza lielāko pārsvaru spēlē – 28 punkti. Būtībā spēles liktenis jau bija izšķirts. Spēles turpinājumā jēkabpilieši nedaudz atslābinājās, ļaujot pretiniekiem uz īsu brīdi samazināt punktu starpību, taču tas nebūt neietekmēja spēles rezultātu. Spēle noslēdzās ar rezultātu 91:71 jēkabpiliešu labā.

„BK „Saldus” ir pierādījuši, ka viņi ir cienīgi spēlēt šajā sabiedrībā. Viņi līdz šim ir spēlējuši labi - divreiz uzvarējuši spēcīgo BK „Barons Kvartāls” komandu, tāpēc nedrīkst viņus nenovērtēt. Izdevās pietiekošo agresīvi uzsākt spēli, mēs nedevām Saldus komandai nevienu brīdi iespēju atgūties. Nākamā spēle trešdien būs pavisam citādāka, tur noteikti mūs sagaida smaga cīņa. Šobrīd mums ir daudz traumēto spēlētāju, taču līdz nākamajam mačam mēģināsim nedaudz „salaizīt” rētas un iesim laukumā. Ir kaut kāda melnā josla šajā ziņā. Uzvara ir izcīnīta – tas ir galvenais! Mums ir laiks atkopties, līdz nākamajam mačam domāsim tālāk,” spēli komentē BK „Jēkabpils” galvenais treneris Edgars Teteris.

Rezultatīvākie spēlētāji šajā spēlē: Jānis Pozņaks, Rinalds Sirsniņš un Mihals Hlebovickis – katram pa 20 punktiem.

LBL, 30. novembris

BK „Jēkabpils" –BK "Saldus" 91:71 (21:14, 29:16, 25:22, 16:19)

BK „Jēkabpils”: Pozņaks 20 (13ab), Sirsniņš 20 (11rp), Hlebovickis 20 (6ab), Bārnīss 13 (6ab), Virsis 7, Arnītis 6, Kravčenko 3 (6ab, 6rp), Leja 2.

BK „Jēkabpils” šobrīd LBL pamatturnīra tabulā atrodas otrajā vietā. No divpadsmit aizvadītajām spēlēm uzvarētas ir desmit spēles, zaudētas – divas (BK „Ventspils”, BK „Liepāja/Triobet”).

Nākamā spēle LBL atkārtoti tiks aizvadīta pret BK „Saldus”, taču šoreiz izbraukumā. Spēle norisināsies Saldus Sporta namā trešdien, 4. decembrī plkst. 19.30.