2024.gada 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Negaidīts zaudējums pret BK Latvijas Universitāte

12. janvārī „Aldaris” Latvijas Basketbola līgā (LBL) BK „Jēkabpils” Olimpiskajā Sporta centrā aizvadīja sezonas otro savstarpējo maču ar BK „Latvijas Universitāte”. Cīņa izbraukumā aizritēja necerēti smagi, un jēkabpiliešiem nācās piekāpties pretiniekiem ar rezultātu 91:97. Pirmā „lūšu” cīņa LBL pret LU basketbolistiem norisinājās mājās un noslēdzās ar mūsējo uzvaru - 84:69.

Spēli izbraukumā traumu dēļ izlaida BK „Jēkabpils” spēlētāji Mihals Hlebovickis un Rinalds Sirsniņš. Lai gan R. Sirsniņš mačam tika pieteikts, viņš tā arī uz laukuma neizgāja.

Spēli agresīvi un rezultatīvi uzsāka BK „Jēkabpils” uzbrucējs Pāvels Veselovs, kurš guva pirmos septiņus punktus un izvirzīja komandu vadībā (7:0). Pirmo puslaiku jēkabpiliešu spēles grožus stabili noturēja savās rokās, 18. minūtē sasniedzot puslaika lielāko pārsvaru - plus 14 (53:39). „Lūšiem”, atšķirībā no pretiniekiem, veiksmīgāk izdevās divpunktu metieni (78%), taču ne tik veiksmīgi - tālmetieni (29%). Spēles pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 42:53 BK „Jēkabpils” labā.
Otrais spēles puslaiks veica korekcijas spēles attīstībā. Pirmo divu minūšu laikā neviena no komandām neguva punktus. Taču pēc šī klusuma pārsteidzošu uzrāvienu izdarīja BK „Latvijas Universitāte” un trešās ceturtdaļas ietvaros guva 20 punktus, kamēr jēkabpilieši - tikai astoņus (61:64).Otrajā puslaikā jēkabpilieši veica virkni neprecīzu metienu un saņēma daudz piezīmju. Ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē studenti sasniedza lielāko punktu pārsvaru spēlē - plus 10. Neskatoties uz to, ka BK „Jēkabpils” līdz spēle beigām pakāpeniski mazināja šo punktu starpību un 20 sekundes pirms spēles beigām spēja panākt tikai divu punktu deficītu, uzvaru mačā guva BK „Latvijas Universitāte”. Spēles pēdējās sekundēs pretiniekiem veiksmīgi izdevās realizēt četrus soda metienus, un cīņa noslēdzās ar rezultātu 91:97.
Izbraukuma spēlē BK „Jēkabpils” rindās rezultatīvākie bija amerikāņu leģionāri - Kamerons Randls guva 23 punktus, bet Trojs Bārniss – 22.

LBL, 12. janvāris

BK „Jēkabpils” - BK „Latvijas Universitāte” 91:97 (23:16, 30:28, 8:20, 30:33)

BK Jēkabpils: Randls 23, Bārniss 22, Veselovs 15, Pozņaks 10, Virsis 9, Aleksejevs 7, Leja 5, Kravčenko, Arnītis, Sirsniņš

Nākamā spēle - trešdien, 15. janvārī, plkst. 19.30 BK "Jēkabpils" vs BK "Barons Kvartāls", Jēkabpils SN. Nāc un atbalsti savējos!