2024.gada 10. maijs

Maija, Paija

Mačs pret jūrmalniekiem: Atnācu, ieraudzīju, uzvarēju

Sestdien, 29. martā „Aldaris" Latvijas Basketbola līgā BK „Jēkabpils" izbraukumā aizvadīja pēdējo cīņu regulārajā turnīrā pret BK „Jūrmala/Fēnikss". Spēle izbraukumā noslēdzās ar kārtējo panākumu jēkabpiliešiem - 101:62. Savstarpējā cīņā pēc četriem apļiem rezultāts – 4:0, „lūšu" labā.

Atšķirībā no iepriekšējām divām aizvadītajām spēlēm, komandas sastāvu izbraukuma mačā pastiprināja Rinalda Sirsniņa un Mihala Hlebovicka atgriešanās laukumā.

Spēles rezultātu izbraukumā atklāja laukuma saimnieki, taču jēkabpilieši nepalika parādā un, jau otrajā mača minūtē ar aktīvu aizsardzību, sasniedza 8 punktu izrāvienu (14:6). Ceturkšņa beigās mājinieki pietuvojās bīstami tuvu un pirmais spēles ceturksnis noslēdzās nu jau ar minimālu BK „Jēkabpils" pārsvaru (23:22).

Līdz pirmā puslaika beigām spēlē aizritēja viļņveidīgi ar maiņām vadībā, pretiniekiem vairākkārt izvirzoties vadībā ar minimālu pārsvaru (23:24, 31:33, 36:38). Puslaika pēdējā minūtē jēkabpilieši veiksmīgi glāba nestabilo situāciju ar 10 punktu izrāvienu un pārtraukumā devās pie rezultāta – 46:38.
BK „Jēkabpils" veiksmīgi uzsāka otro puslaiku (15:0), neļaujot pretiniekiem gūt punktus (kopsummā 25:0). Pārsvars trešās ceturtdaļas vidū sasniedza 23 punktus (61:38), kad jūrmalnieki guva pirmos punktus izpildot soda metienus (kopumā ceturtdaļā – 7 punkti). BK „Jēkabpils" iesaldēja pretinieku un noturēja grozu neskartu no Jūrmalas komandas bumbas visu ceturtdaļu. Trešajā ceturtdaļā „lūši" iekrāja drošu handikapu (+25) un noslēdza trešo spēles nogriezni pie rezultāta 70:45.

Pēdējā ceturtdaļā, kad spēles liktenis jau bija skaidrs, jēkabpilieši neatkāpās no iesāktā un turpināja cīņu ar izrāvienu 8:0 (78:46). Līdz ceturtdaļas vidum jēkabpilieši izcēlās ar precīzi realizētiem metieniem no tālās distances. Divas minūtes pirms spēles beigām BK „Jēkabpils" sasniedza 100 punktu atzīmi ar Kamerona Randla realizēto tālmetienu (100:56). Ceturto maču pret BK „Jūrmala/Fēnikss" jēkabpilieši noslēdza ar 39 punktiem plusā pie rezultāta – 101:62.

„To fizisko darbu, ko mēs ielikām treniņos, mēs izlikām pirmajā puslaikā. Pirmajā puslaikā mēs kaut kur nometām no groza apakšas garām, savukārt Jūrmalas komandai pietika spēka. Šobrīd mēs esam daudz spēcīgāki par pretinieku. Mēs neko nemainījām spēles plānā, kā spēlējām pirmajā puslaikā tā arī otrajā, tā mēs bijām gatavojušies. Pretinieku komandu salauzām spēles 21 minūtē. Malači - puiši turējās pie spēles plāna. Komanda kārtīgi un smagi treniņos strādā un šī uzvara bija šī darba augļi," spēli komentēja BK „Jēkabpils" galvenais treneris Igors Miglinieks.

BK „Jēkabpils" spēlētājs Oskars Virsis komandai pievienoja 20 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un izdarīja četras rezultatīvas piespēles, kopumā uzrādot visrezultatīvāko sniegumu spēlē.

LBL, 29. marts

„Jēkabpils" – „Jūrmala/Fēnikss" 101:62 (23:22, 23:16, 24:7, 31:17)
Jēkabpils: Virsis 20, Bārniss 16, Sirsniņš 13, Randls 12, Aleksejevs 10, Pozņaks 8, Kravčenko 8, Sokolovs 5, Hlebovickis 5, Leja, Arnītis.
Nākamā LBL spēle mājās gaidāma īpaši satraucoša, trešdien, 2.aprīlī BK „Jēkabpils" mājās uzņems trīskārtējo LBL kausa uzvarētāju BK „VEF Rīga". Sākums plkst. 19.30. Nāc, atbalsti savējos!