2024.gada 21. maijs

Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

LBL Play-off: Jēkabpilieši pirmajā cīņā piekāpjas BK LiepājaTriobet

Otrdien, 15. aprīlī Jēkabpils sporta namā BK „Jēkabpils” aizvadīja pirmo cīņu „Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfinālā pret „Liepāja/Triobet”. Saspringtās spēles galotnē iniciatīvu pārņēma viesi un jēkabpiliešiem nācās atzīt pretinieku pārākumu pie rezultāta 57:65. Rezultatīvākais no „lūšiem” – Trojs Bārniss ar 14 punktiem.

Pirmo „play-off” maču pret BK „Liepāja/Triobet” mājās raksturoja trīs vārdi – ātrums, emocijas, cīņasspars.

Mača sākums piesardzīgs un gūtajos punktos neizteiksmīgs. Sestajā spēles minūtē viesi panāca deviņu punktu izrāvienu (2:9), uz ko jēkabpilieši nepalika parādā. Pastiprinot uzbrukumu, „lūši” pakāpeniski samazināja punktu starpību. Pēc Mārtiņa Kravčenko spilgti realizētā tālmetiena, pirmo ceturtdaļu BK „Jēkabpils” noslēdza jau vairs tikai ar vienu punktu mīnusā (13:14). Otrā ceturtdaļa uzsākās ar vadības maiņu laukumā (16:14), spēles noteikumus līdz pirmā puslaika beigām diktēja jēkabpilieši, pretiniekus atstājot iedzinējos. Spēles pirmās 20 minūtes noslēdzās ar BK „Jēkabpils” sešu punktu panākumu – 33:27.

Otrais puslaiks sekoja emocijām vēl bagātāks un saspringtāks. Cīņas rezultāta nozīmīgums bija jaušams spēlētāju sniegumā – agresīvā un brīžiem neapdomīgā. Lai arī šajā puslaikā jēkabpilieši atradās vadībā, pretinieks atradās bīstami tuvu, brīžiem tikai viena metiena attālumā (45:43). Pēdējās ceturtdaļas vidū, pateicoties tālmetienu precizitātei, liepājniekiem izdevās izlīdzināt rezultātu – 53:53. Tālāk sekoja neparedzamais – BK „Liepāja/Triobet” rindās pilnīgu vadību pār bumbu pārņēma Pīdžejs Hils (pagājušās sezonas BK „Jēkabpils” spēlētājs), komandas labā gūstot 10 punktus pēc kārtas un nodrošinot savai komandai uzvaru pirmajā savstarpējā ceturtdaļfināla mačā. Pirmais „play-off” mačs jēkabpiliešiem mājās noslēdzās ar negatīvu zīmi – 57:65 BK „Liepāja/Triobet” labā.

„Tehniskā puse – zemi rezultāti. Metienu procents ļoti zems, komanda aktīvi spēlēja, tāpat arī liepājnieki. Mēs tikām pie situācijām, to bija daudz. Pietrūka pamatlietas – izcīnītās bumbas, lai nebūtu pretiniekam, un metienu procents, ja tas ir garām – punkti nenāk. Nevajadzēja būt uztraukumam, šis procents vairāk ir psiholoģisks, jo parasti puiši rāda labu metienu procentu. Spēles beigās pretinieku komandas spēlētājs Pīdžejs Hils pārņēma spēli viens pret viens, un beigās mums bija muļķīgas kļūdas”, zaudējumu komentēja BK „Jēkabpils” galvenais treneris Igors Miglinieks

Vislabāko sniegumu cīņā pret liepājniekiem uzrādīja BK „Jēkabpils” leģionārs – Trojs Bārniss. Amerikānis komandas labā kopumā guva 14 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Aldaris LBL ceturtdaļfināls, 15. aprīlis

BK „Jēkabpils” – BK „Liepāja/Triobet” 57:65 (13:14, 20:13, 12:16, 12:22)
Jēkabpils: Bārniss 14 (10 atl.b.), Randls 11, Sirsniņš 8 (6 rez.piesp.), Veselovs 7, Hlebovickis 6 (7 atl.b.), Kravčenko 5, Virsis 4, Sokolovs 2, Aleksejevs.

Ceturtdaļfinālā komandas savā starpā cīnās līdz trim uzvarām, šobrīd BK „Jēkabpils” pret BK „Liepāja/Triobet” rezultāts – 0:1. Viss vēl ir priekšā! Nākamā savstarpējā cīņa notiks ceturtdien, 17. aprīlī izbraukumā – Liepājas OC. Spēles sākums plkst. 19.30. Spēles tiešraidi skaties internetā – sportacentrs.com vai Lattelecom Interaktīvā TV 411. kanālā.