2024.gada 20. maijs

Salvis, Selva, Venta

LBL Play-off: Dramatiska uzvara pār BK „LiepājaTriobet” ar 1 (FOTO)

Ceturtdien, 17. aprīlī BK „Jēkabpils” aizvadīja otro cīņu „Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfinālā pret BK „Liepāja/Triobet”. Jēkabpilieši maču noslēdza ar spilgtu panākumu no -15 punktiem pēdējā ceturksnī atgūstot vadību un noslēdzot maču ar cerēto uzvaru – 80:79.

BK „Jēkabpils” izbraukumā ar 80:79 (20:15, 19:23, 16:22, 25:19) uzvarēja BK „Liepāja/Triobet” komandu, sērijā panākot neizšķirtu 1:1.

Mača sākums jēkabpiliešiem izvērtās veiksmīgs, pēc iniciatīvas spēles pirmajās 10 minūtēs jēkabpilieši iekrāja piecu punktu handikapu (20:15). Turpmāk līdz pirmā puslaika beigām cīņa tika aizvadīta līdzvērtīgi, punkts punktā, tomēr pretinieki prata samazināt punktu starpību līdz plus viens BK „Jēkabpils” labā (39:38).

Trillera cienīga drāma un asas izjūtas savstarpējā cīņā sekoja nākošajā savstarpējās cīņas etapā – otrajā puslaikā. Trešās ceturtdaļas trešajā minūtē, pēc Kristapa Migliniekam precīza tālmetiena „lūši” zaudēja vadību (48:46). Pirms noslēdzošajām 10 minūtēm rezultāts uz tablo – 55:60. Ar liepājnieku 13 punktu izrāvienu otrajā puslaikā (55:70), Jēkabpils komandas bilancē vērā ņemams iztrūkums -15 punkti. Turpmāk cīņā jēkabpilieši panāca šķietami neiespējamo, nesalūstot un koncentrējoties mērķim - uzvarai. Pēc aktīva un enerģiska atbalsta no līdzi atbraukušajiem līdzjutējiem, BK „Jēkabpils” nākamās četras minūtes uzvarēja ar 15:1 un panāca vairs tikai viena punkta deficītu, bet divas minūtes pirms cīņas beigām atgriezās vadībā ar 76:73.

Minūti pirms spēles beigām jēkabpilieši atradās vadībā ar jau ar atgūtiem pieciem punktiem (80:75). Spriedzi spēles noslēgumā radīja liepājnieku četru punktu guvums Pīdžeja Hila izpildījumā (80:79). Neizpratni jēkabpiliešos radīja situācija nepilnas divas sekundes pirms spēles beigām, kad Rinalds Sirsniņš saņēma strīdīgu piezīmi, kam sekoja izšķiroši pretinieku divu soda metieni Ivara Timermana izpildījumā. Nevienu no soda metieniem Timermanis nerealizēja, un BK „Jēkabpils” izcīnīja uzvaru (80:79).

„Raksturs un labs lūzuma moments turpmākajai cīņai. Liepāja šovakar nospēlēja divas reizes labāk nekā Jēkabpilī. Šajā gadījumā spēlējām normāli, pārvarējām  psiholoģiski smagu barjeru. Minūtes pārtraukums bija labs brīdis pēdējā ceturtdaļā. Mēs visi nomierinājāmies, nobļāvāmies, ka mēs vienkārši ejam virsū, lai tur vai kas. Es komandai liku spēlēt haotisku spēli, tas arī nostrādāja. Nospēlēja fantastiski, metieni sāka krist iekšā, lieliska aizsardzība! Puikas – malači! Cīnīsimies tālāk!” komentēja BK „Jēkabpils” galvenais treneris Igors Miglinieks.

Rezultatīvākie BK „Jēkabpils” rindās bija viesspēlētāji no Amerikas: Kamerons Randls ar 20 punktiem, Trojs Bārniss ar 17 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām.

LBL play-off, 17.aprīlis

BK „Jēkabpils” – BK „Liepāja/Triobet” - 80:79 (20:15, 19:23, 16:22, 25:19)
„Jēkabpils”: Randlss 20, Bārniss 17 (15ab), Veselovs 11, Pozņaks 7 (5ab), Sokolovs 7, Sirsniņš 6 (9rp), Hlebovickis 6, Virsis 3, Kravčenko 3, Aleksejevs.

Nākamā, nu jau trešā savstarpējā spēle pie rezultāta sērijā 1:1 notiks sestdien, 19. aprīlī plkst. 19.00 Jēkabpils SN. Nāc un atbalsti savējos! Tev tur ir jābūt!

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo”, SIA „PMK”, SIA “Pata”, SIA „Mikor”, AS „LNK industries”.

Informāciju sagatavoja: Līva Stašule