2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

LBL: Gadu noslēdzam ar rūgtu zaudējumu pret „Latvijas Universitātes” studentiem

Svētdien, 28. decembrī „Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) ietvaros BK „Jēkabpils" aizvadīja gada noslēdzošo spēli pret „Latvijas Universitātes" vienību. Izbraukuma mačs noslēdzās ar negaidītu zaudējumu spēles izskaņā – 61:65 (1:1). Rezultatīvākais – Rihards Kuksiks ar 17 punktiem un piecām izcīnītajām bumbām komandas labā.

BK „Jēkabpils" starta pieciniekā šajā cīņā iztrūka Veselova, tāpat Sirsniņu, kā ierasts, cīņā nenomainīja Sokolovs, bet gan Štelmahers. Visu turpmāko spēli minētie spēlētāji uz laukuma tā arī neizgāja, arī Teilors izbraukuma maču izlaida.

Līdz spēles sestajai minūtei cīņa ritēja līdzvērtīgi, taču pie neizšķirta rezultāta (13:13) Štelmahera un Kuksika uzbrukumā gūtie punkti nodrošināja jēkabpiliešu vadību pēc duelī pavadītajām 10 minūtēm – 17:13.Vēl otrā ceturkšņa sākumā cīņa izbraukumā ritēja bez izteikta līdera, divas reizes izlīdzinot rezultātu spēlē. Pie neizšķirta rezultāta (19:19) ceturtdaļas vidū jēkabpilieši uzlaboja precizitāti un panāca 10 punktu izrāvienu – 29:19, no tiem seši punktu pienesums no Kuksika. Līdz puslaika beigām „lūši" panāca 11 punktu handikapu (35:24), taču pēdējais vārds pirmajā puslaika izskaņā piederēja pretiniekam, kas lielāko mača pārsvaru samazināja līdz deviņiem – 35:26. Pirmajā spēles cēlienā jēkabpiliešiem augstāks metienu procents un papildus gūti punkti no sodiņiem, kamēr pretinieks vēl nebija izpildījis nevienu.

Otrajā puslaikā studenti, apliecinot savu nepiekāpību, viesiem lika panervozēt, samazinot rezultāta starpību un izvirzoties vadībā – 39:42 (4:16). Mājinieki apturēja jēkabpiliešu uzbrukumu un provocēja „lūšus" kļūdīties, taču pēc Kuksika un Dušeļa sekmīgajiem metieniem trešās ceturtdaļas izskaņā, BK „Jēkabpils" atguva vadību – 46:44.

Izšķirošā ceturkšņa sākumā pārliecinoši dominēja jēkabpilieši (9:2), un nekas neliecināja par situācijas apdraudējumu. Pie stabila rezultāta – 55:46, pastarīši panāca astoņu punktu izrāvienu, kamēr jēkabpiliešu sniegumā virkne neprecīzu metienu uzbrukumā (55:54). Atlikušajās trīs spēles minūtēs rezultātu uz tablo noteica punkti, kas gūti no soda metieniem. Pretinieks, pēc BK „Jēkabpils" saņemtajā piezīmēm dueļa izskaņā, kopā savam kontam pievienoja deviņus punktus, kas arī bija izšķiroši, lai noskaidrotu uzvarētāju spēlē. Nepilnas piecas sekundes pirms spēles beigām Dušels mēģināja glāba situāciju (59:63), samazinot rezultāta starpību līdz divu punktu starpībai, taču pretinieks atkal guva iespēju papildināt pārsvaru ar sodiņiem, ko arī izmantoja. Gada noslēdzošais mačs izbraukumā noslēdzās ar BK „Jēkabpils" zaudējumu pret „Latvijas Universitāti" – 61:65.

Rezultatīvākais izbraukuma mačā – Rihards Kuksiks. Pavadot cīņā 34 minūtes, basketbolists komandas labā guva 17 punktus (pieci divpunktu, viens tālmetiens un četri (100% precizitāte) soda metieni), kā arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Augstu efektivitāti mačā uzrādīja arī Artūrs Dušels, sešus punktus gūstot pirmajā puslaikā, deviņus punktus otrajā, tāpat izcīnot piecas atlēkušās bumbas.

„Aldaris" LBL, 28.12.14

BK „Jēkabpils" – „Latvijas Universitāte" 61:65 (17:13, 18:13, 11:18, 15:21)
„Jēkabpils": Kuksiks 17, Dušels 15, Sirsniņš 8 (6 ab, 6 rp.), Šeļakovs 7 (10 ab), Cukinas 4, Štelmahers 4, Virsis 2, Pozņaks 2, Kravčenko 2, Sokolovs, Veselovs.

Nākamo spēli BK „Jēkabpils" atkārtoti aizvadīs pret „Latvijas Universitātes" studentiem izbraukumā un izmantos iespēju revanšēties rūgtajam zaudējumam. Mačs notiks 4. janvārī, sākums pl. 18.00 Olimpiskajā sporta centrā.

Basketbola klubu „Jēkabpils" atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo", SIA „Jēkabpils PMK", SIA "Pata", SIA „Mikor", SIA "LIK Sistēmas", AS „LNK industries".