2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

Latvijas čempionātā spīdmintonā BK SMASH klubs izcīna čempiona titulu un divas sudraba medaļas

Decembra nogalē norisinājās pirmais Latvijas Čempionāts spīdmintonā, kurā piedalījās 50 dalībnieku no visas Latvijas. BK SMASH klubu pārstāvēja Uldis Lazdiņš (Open un O40 grupā), Ingūna Aldiņa (sieviešu grupā), Irina Lauva (sieviešu grupā), Dainis Lauva ( O40 grupā), Artis Lauva (U18 grupā), Andrejs Krūmiņš (pen grupā) un Andrejs Krūmiņš juniors (U12 grupā).

Visjaunākajā grupā Andrejs Krūmiņš juniors ne bez grūtībām aizkļuva līdz finālam. Tajā viņš tikās ar Paulu Rozenvaldu, kurš ir Latvijas čempions badmintonā un skvošā. Ar rezultātu 16:13; 16:10 Andrejs zaudēja finālā un kļuva par sudraba medaļas īpašnieku.

Nedaudz vecākajā grupā U18 Artis Lauva ieņēma dalīto 5-6 vietu. Jāatzīmē, ka Artim ir tikai 14 gadi un viņš cīnijās godam ar vecākiem jauniešiem.

O40 grupā startēja Uldis Lazdiņš un Dainis Lauva. Uldis bez šķēršļiem tika līdz finālam, kur tikās ar Arni Mellupu (IAC Labadaba). Arnis cīnijās godam, bet tomēr Uldis divos setos svinēja uzvaru (16:6; 16:9) un kļuva par Latvijas čempionu. Savukārt Dainis Lauva parādīja izcilu cīņas gribu un sagadāja divas ilgas un skaistas spēles. Viena bija grupas spēle pret Arni Mellupu, kur uzvarētājs noskaidrojās tikai trešajā setā. Pietrūka veiksme un ar rezultātu 9:16 16:13 17:15 Dainis piekāpās Arnim. Otrajā spēlē par 3. vietu Dainis spēlēja pret pieredzējušo Uldi Eglāju (Spidmintons.LV). Ar rezultātu 12:16; 16:10; 20:18 Uldis tomēr izcīnīja uzvaru. Dainim nedaudz pietrūka.

Sieviešu konkurencē Ingūna Aldiņa aizvadīa labu turnīru, pusfinālā divos setos zaudējot Latvijas čempionei Santai Paeglei. Spēlē par trešo vietu Ingūna tikās ar Spidmintons.LV pārstāvji Agnesi Logošu. Trīs setu cīņā Ingūna piekāpās Agnesei ar rezultātu 15:17; 16:8; 16:5. Savukārt Irīna Lauva savā pirmajā turnīrā ieņēma dalīto 5-7 vietu.

Prestižajā OPEN grupā Uldis Lazdiņš grupas spēlēs savā grupā ieņēma pirmo vietu un tika līdz ceturtdaļfinālam, kur zaudēja savam sāncensim Edgaram Petrovam ( Spidmintons.LV) ar rezultātu 16:14; 16:11. Andrejs Kŗūmiņš līdz finālam nesajuta pretestību, kur tikās ar šā turnīra atklājumu Paulu Gurecki. Trīs setu cīņa Andrejs zaudēja finālu ar rezultātu 18:16; 11:16; 16:11.