2024.gada 16. septembris

Asja, Asnate, Dāgs, Dārgs

Latvijas volejbolisti Eiropas U-20 čempionātu beidz ar atņemtu setu grupas uzvarētājai Francijai

Latvijas U-20 izlase savā pēdējā Eiropas meistarsacīkšu finālturnīra mačā ar 1-3 (25:23, 16:25, 21:25, 19:25) zaudēja Francijas vienaudžiem.

Pirmajā setā Latvijas volejbolisti pret franču rezervistiem guva četrus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 5:2. Francija vairākkārt panāca neizšķirtu, pēdējo reizi – 23:23, taču vadību atgūt nespēja. Setam punktu ar rezultatīvu uzbrukumu pielika Leo Aleksandrs Štolcs.

Otrajā setā tikai pašā sākumā Latvijas volejbolisti izvirzījās vadībā, taču pēc pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem ar 6:2 vadībā jau bija Francija, līdz seta beigām palielinot pārsvaru un uzvarot pēc Noā Diflosa-Rosi uzbrukuma.

Arī trešajā setā pirmo punktu guva latvieši. Nākamie divi punkti tika Francijai, bet pēc tam, Francijas volejbolistiem pieļaujot vairākas kļūdas, latvieši atguva vadību (4:3), kā arī palielināja pārsvaru līdz 8:5. Rezultāta starpība svārstījās 2-3 punktu robežās, līdz ar labu servi francūži pietuvojās līdz 13:14, liekot Latvijas izlases galvenajam trenerim Mārcim Obrumanam pieprasīt pusminūtes pārtraukumu. Ar četru punktu sēriju Francija izvirzījās vadībā ar 18:15 un vairs neļāva latviešiem izlīdzināt rezultātu, uzvarot setu pēc Noā Diflosa-Rosi netveramas serves.

Ceturtajā setā biežāk vadībā bija latvieši, panākot 11:8 un 17:14 pārsvaru, taču abas reizes francūži nekavējoties rezultātu izlīdzināja. Seta beigās pārāki bija francūži, maču ar “eisu” pabeidzot Matisam Eno.
Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Kristers Landzāns, 11 punktus guva Armands Rokjāns un 10 – Ņikita Dimitrijevs. Francijas izlasē 24 punktus guva Difloss-Rosi, kurš trīsreiz izcēlās blokā, 14 punktus guva Bastjens Šerērs, kura kontā trīs netveramas serves, un 12 punktus – Žoevens Vabala.

Francūži bija krietni pārāki ar servi gūtajos punktos (10:1), kā arī servju uzņemšanā, nedaudz labāki uzbrukumā (55:47) un blokā (8:6).

“Ja būtu paņēmuši punktu no franču rezervistiem vai uzvarējuši spēli, tad būtu ko apsveikt, kaut gan šie paši Francijas rezervisti “pārgāja pāri” poļiem,” par seta atņemšanu Francijai, kas līdz šim nebija izdevies nevienai no sešām citām grupas komandām, saka Latvijas izlases galvenais treneris Mārcis Obrumans. “Mēs nospēlējām sīvāk, bet varējām “aizķerties” rezultātā vairāk. No otrā seta mums sāka “klibot” servju uzņemšana, un paši kļūdījāmies, taču puiši centās. Cits jautājums, kā sanāca. Pirmo setu var atzīmēt kā labu.”

Turnīrā izdevās izcīnīt divas uzvaras un ierindoties septītajā vietā.

“Atskatoties uz visu turnīru, ar serbiem vajadzēja nospēlēt labāk, tomēr tas bija tuvu mūsu maksimumam. Somiju un Austriju pārliecinoši vinnējām, kaut gan Somija turnīra beigās sevi labi apliecināja. Pret Turciju un Ukrainu neko nevarējām izdarīt, bet ar Franciju sen nebijām spēlējuši,” rezumē treneris. “Liekas, ka varējām izskatīties labāk gan spēlē, gan turnīra tabulā. Laika sagatavoties pietika, bet Gustavs Auziņš vēlāk pievienojās, turklāt pārkvalificējoties par otrā tempa uzbrucēju. Par Kristiānu Fokerotu vēlu uzzinājām, ka nespēlēs, bet Armands Rokjāns būtu noderējis visā sagatavošanās posmā.”

“Nokļūšana vienā turnīrā ar visiem Eiropas labākajiem visai komandai bija laba pieredze, taču neliels rūgtums ir. Visa turnīra laikā nerādījām labāko spēli – labas epizodes mijās ar bērnišķīgām kļūdām, tomēr cīņasspars, atskaitot varbūt maču ar Ukrainu, vienmēr bija labs. Spēles līmenis šeit bija augsts, un arī mēs atsevišķos brīžos nospēlējām ļoti labi,” skaidro Obrumans. “Protams, ja būtu pieejami visi spēlētāji, ir liela varbūtība, ka varētu pacīnīties par vietu labāko trijniekā grupā un pasaules U-21 čempionātu, bet varbūt pat par iekļūšanu pusfinālā, tomēr Fokerotam, Kārlim Jaundžeikaram un Matīsam Šalkovskim ļoti labi sevi izdevās apliecināt pludmales volejbolā.”

Vrnjačka Banjā 21 punktu septiņās spēlēs savāca Francija, sešās spēlēs 12 punkti ir Ukrainai, 11 punkti sešās cīņās ir Turcijai un septiņās – Polijai, desmit punkti sešos mačos ir Serbijai, septiņus punktus septiņās cīņās sakrāja Somija, sešus – Latvija, bet Austrija ir piedzīvojusi zaudējumus visās sešās cīņās un ir bez punktiem.

Grieķijas pilsētā Artā pirmā ar 18 punktiem finišēja Bulgārija, bet 17 punktus sakrāja Čehija, abām iekļūstot pusfinālā. Pa 15 punktiem sakrāja Itālija un Izraēla, trešo vietu un pasaules U-21 čempionāta ceļazīmi nopelnot itāļiem. Astoņus punktus sakrāja Slovēnija, divas uzvaras un piecus punktus – Grieķija, bet vienu uzvaru un sešus punktus – Spānija, Skotijai turnīru beidzot bez gūtiem punktiem.

Sešas labākās čempionāta komandas nodrošina vietu pasaules meistarsacīkstēs.

Mārcim Obrumanam izlasē palīdz Ģirts Mārtiņsons, statistiķis Aivis Kokins un fizioterapeiti Līze Kurakina un Artūrs Tilgass.

Kvalifikācijas pirmajā kārtā Polijā Latvijas juniori ieņēma trešo vietu, bet otrajā kārtā Daugavpilī uzvarēja Slovākiju, Horvātiju un Vāciju, pēc 20 gadu pārtraukuma Latvijas junioriem iekļūstot Eiropas čempionāta finālturnīrā.
Latvijas U-20 izlases sastāvs: pirmā tempa spēlētāji – Marats Selivanovs (SK “Jēkabpils Lūši”), Ņikita Dimitrijevs, Daņila Mironovs (abi – “Augšdaugava”), Renārs Vinšteins (”Robežsardze/Rīga”), Eduards Dūdens (“Piejūra”/MSĢ), cēlāji – Ralfs Kļaviņš (SK “Jēkabpils Lūši”), Markuss Vensbergs (“Piejūra”/MSĢ), “libero” – Ralfs Andrejevs (“Piejūra”/MSĢ), otrā tempa spēlētāji – Leo Aleksandrs Štolcs, Rainers Veips (abi – SK “Jēkabpils Lūši”), Armands Rokjāns, Sandis Cimotišs (abi – “Ezerzeme”/DU), Gustavs Auziņš (”Robežsardze/Rīga”), diagonālais spēlētājs – Kristers Landzāns (SK “Jēkabpils Lūši”).