2022.gada 2. oktobris

Ilma, Skaidris

Jēkabpilī, Radžu ūdenskrātuvē ūdens kvalitāte arī septembrī atbilst  kvalitātes prasībām

Jēkabpilī, Radžu ūdenskrātuvē ūdens kvalitāte arī septembrī atbilst kvalitātes prasībām

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka šā gada peldsezonas pēdējās peldūdens kvalitātes pārbaudes 57 oficiālajās peldvietās* liecina, ka paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts nevienā no peldvietām, tajā skaitā arī Jēkabpilī, Radžu ūdenskrātuvē.  Taču aizliegums peldēties noteikts Rumbulas peldvietā, kur konstatēta zilaļģu masveida savairošanās.

Inspekcija informē, ka pēdējo divu nedēļu laikā zilaļģu savairošanās novērota arī vairākās neoficiālajās peldvietās, tādēļ pirms peldes ikviens tiek aicināts vizuāli novērtēt ūdens stāvokli un atturēties no peldēšanās, ja ūdenī visā peldvietas akvatorijā novēro ūdens saduļķošanos un tā iekrāsošanos zaļā krāsā, kā arī netīri zilganzaļu plēvi virs ūdens vai aļģu saskalojumus.

Ūdens kvalitāti 57 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Inspekcija pārbaudīja visu peldsezonu – no 15. maija, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Oficiālā šīs vasaras peldsezona Latvijā noslēgsies 15. septembrī.

*Jaunāko informāciju par peldvietu ūdens kvalitāti gan oficiālajās peldvietās, gan tajās neoficiālajās peldvietās, kur ūdens kvalitātes analīzes tiek veiktas par pašvaldību līdzekļiem, skatīt Inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība –> Peldūdens –> Peldūdens monitorings.

Informāciju sagatavoja:
Veselības inspekcijas Sabiedrisko attiecību un klientu apkalpošanas nodaļa sadarbībā ar Vides veselības nodaļu.

Komentāri (0-1/1)

  • Esss
    11.09.2019 00:10
    Nav jau brīnums. Rudens. Jo vēsāks, jo mazāk peldas, jo tīrāks ūdens.

Atstājiet komentāru