2023.gada 8. decembris

Gunārs, Gunis, Vladimirs

Ne tikai ziema, bet arī pavasaris varētu būt silts

Ne tikai ziema, bet arī pavasaris varētu būt silts

Ne tikai ziemas mēnešos, bet arī 2020.gada pavasarī vidējā gaisa temperatūra Baltijā gaidāma augstāka par normu, liecina Eiropas Savienības programmā "Copernicus" publicētās sezonālās prognozes.

Prognozes šai ziemai bijušas nemainīgas - tā gaidāma siltāka un lietaināka nekā parasti. Arī jaunākās prognozes janvārim un februārim liecina, ka vidējā gaisa temperatūra Latvijā saglabāsies virs 1981.-2010.gada rādītāja, tomēr iespēja sagaidīt aukstuma viļņus būs lielāka nekā decembrī.

Dominējot cikloniem, bieži gaidāmi nokrišņi. Lai arī pavasara sākums gaidāms mitrāks nekā citos gados, sniega trūkums un anticiklonu pastiprināšanās var izraisīt sausumu pavasara otrajā pusē un vasarā.

Lietuvas Hidrometeoroloģijas dienesta sagatavotā prognoze tuvākajam mēnesim liecina, ka nākamo divu nedēļu vidējā gaisa temperatūra aizvien nenoslīdēs zem nulles, savukārt janvāra pirmajā pusē dominēs sals. Liels aukstums netiek prognozēts, un vidējā gaisa temperatūra janvārī varētu būt grādu virs normas. Nokrišņu daudzums tuvākajās četrās nedēļās gaidāms tuvu ilggadējam vidējam lielumam.

Atstājiet komentāru