2022.gada 19. augusts

Imanta, Melānija

Sinoptiķu prognozes par pavasari: martā gaidāmas temperatūras anomālijas

Sinoptiķu prognozes par pavasari: martā gaidāmas temperatūras anomālijas

Pēc novērojumu vēsturē siltākās ziemas Latvijā, visticamāk, gaidāms arī silts pavasaris, prognozē sinoptiķi.

Sezonālās prognozes liecina, ka visi turpmākie pavasara un vasaras mēneši gaidāmi siltāki par normu vai arī gaisa temperatūra būs tuvu daudzu gadu vidējam rādītājam.

Lielākā temperatūras anomālija iespējama martā – kalendārā pavasara pirmā mēneša vidējā gaisa temperatūra prognozēta vairākus grādus virs normas.

Sagaidāms, ka sinoptiskā situācija būs līdzīga kā ziemas mēnešos un, saulei sildot arvien vairāk, gaisa temperatūra dienas laikā krasāk paaugstināsies.

Lai gan var saglabāties liela Atlantijas ciklonu aktivitāte un bieži iespējami nokrišņi, sniega trūkums veicinās straujāku augsnes izžūšanu, palielinot postoša sausuma, ugunsgrēku un arī salnu risku.

Kaut arī pavasara vidējā gaisa temperatūra gaidāma augstāka nekā citos gados, pāragrais augšanas sezonas sākums nozīmē lielāku salnas postījumu risku.

Februāra atlikušajā daļā gaidāmi šoziem ierastie laikapstākļi.

Ziemeļeiropā valdīs cikloni, tādēļ bieži būs nokrišņi un brāzmaini vēji. Galvenokārt gaidāms lietus, jo gaisa temperatūra saglabāsies ziemai neraksturīgi augsta – tikai dažās naktīs tā noslīdēs zem nulles. Siltākajās pēcpusdienās gaisa temperatūra, iespējams, sasniegs +10 grādus.

Jau ziņots, ka iepriekšējās siltākās ziemas – 1924.gada decembra un 1925.gada janvāra un februāra – vidējā gaisa temperatūra valstī bija +1 grāds; šīs ziemas vidējā temperatūra var pārsniegt +2 grādus.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Atstājiet komentāru